Академия 12 Септември 2021

Лудогорец U17 прегази Славия с 5:1

Лудогорец U17 прегази с 5:1 Славия (София) в мач от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на един от...

Лудогорец U17 прегази с 5:1 Славия (София) в мач от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Победата е четвърта поредна за момчетата на Христо Господинов, които имат пълен точков актив, при голова разлика 16:1.

"Орлите" откриха в 29-та минута. След поредица от удари към вратата на гостите, топката стигна до Никола Георгиев, който се разписа за 1:0. Почивката дойде при този резултат.

През второто полувреме разградчани бяха още по-концентрирани и отбелязаха четири гола. В 47-та минута Петър Кирев вкара с глава за 2:0. В 61-та Никола Георгиев направи резултатът класически с второто си попадение в двубоя, след хубав удар от дистанция. В 70-та минута и Петър Кирев се разписа за втори път за 4:0. Асистира му Иван Нешков. Пет минути по-късно "белите" върнаха един гол от фал. В 82-та минута Иван Нешков отново даде извеждащ пас,а Стивън Вълчев реализира за крайното 5:1.

Като цяло изиграхме добър мач и постигнахме добър резултат. Отборът обаче може да играе много по-добре. Резерви има, както в дефанзивен, така и в офанзивен план. Ще продължаваме да работим, за да развиваме огромния потенциал, който този състав притежава, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Христо Господинов.

U17: Лудогорец - Славия 5:1