Репортаж 27 Юни 2021

Лудогорец разгроми ЛАСК

Лудогорец завърши с победа подготвителния си лагер в Австрия. Шампионът на България разгроми четвъртия в австрийската Бундеслига - ЛАСК с 3:0....

Лудогорец завърши с победа подготвителния си лагер в Австрия. Шампионът на България разгроми четвъртия в австрийската Бундеслига -  ЛАСК с 3:0. Срещата нямаше нищо общо със сблъсъците между двата отбора в груповата фаза на Лига Европа през миналия сезон. Тогава австрийският тим победи с 4:3 у дома и 3:1 в Разград. Двубоят бе генерална репетиция за „орлите“ преди старта в квалификациите на Шампионската лига другата седмица срещу Шахтьор (Солигорск). Лудогорец игра много по-добре от своя съперник през целия мач и заслужено победи.

Още във втората минута ЛАСК стигна до първата си добра възможност за гол. Гъргич и Вайзингер направиха хубаво двойно подаване вдясно по нападението, което завърши със слаб удар на последния, спасен от Кахлина. В 20-ата минута при бърза атака на Лудогорец Каули нахлу мощно в половината на австрийския тим, изскочи сам срещу вратаря Гебауер и сервира топката на Кирил Десподов на празна врата, а за него остана най-лесното и той я прати в мрежата – 1:0 за Лудогорец. В 32-ата минута Текпетей падна в наказателното поле, но главният съдия прецени, че няма дузпа и извади жълт картон за симулация на ганаеца. В 35-ата минута Гойгингер бе изведен зад защитата на Лудогорец в зоната на Икоко, обърна топкатана десния си крак, но стреля високо над вратата. Само две минути по-късно „орлите“ удвоиха аванса си. Поцман и Болер сбъркаха в дясната зона на отбраната на ЛАСК. Каули открадна топката от Болер стигна до аутлинията и за втори път заложи топката на празна врата на свой съотборник. Този път точен бе таранът Сотириу, който покачи на 2:0.

След почивката Лудогорец продължи да доминира. В 61-ата минута Текпетей изведе Каули сам срещу вратаря на ЛАСК, но бразилецът изпусна 100%-овото положение и стреля в тялото на стража. Само две минути по-късно влезлият на почивката Кешерю направи още по-фрапантен пропуск. Десподов изведе Каули вляво по нападението, бразилецът пак даде перфектен пас, но румънецът провали третата асистенция на своя съотборник стреляйки слабо във вратаря. ЛАСК имаше шанс да намали изоставането си в 70-ата минута когато Сукар шутира по диагонала, но не намери очертанията на вратата на Лудогорец. В 80-ата минута резултатът стана класически в полза на Лудогорец. Гонсалвеш хвърли над 50 метров пас към Вандерсон, той овладя и подаде успоредно на голлинията към Кешерю и румънецът този път не сбърка – 3:0. В самия край на мача австрийците можеха да се доберат поне до почетен гол, но Григер от 5-6 метра стреля слабо в ръцете на Кахлина.

Така „орлите“ приключиха с положителен баланс от контролите си на австрийска земя – 2 победи, 1 равен и 1 загуба.

Лудогорец - ЛАСК 3:0