Академия 20 Юни 2021

Лудогорец U15 се справи със Септември в София

Лудогорец U15 победи с 3:2 Септември в София, в мач от XXVIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години, втора фаза, в първа група....

Още в първите секунди на двубоя Константин Димитров бе изведен очи в очи с вратаря на домакините, но от малък ъгъл не успя да отбележи. В 10-та минута Константин Димитров се реваншира, като вкара за 1:0, след пробив до аутлинията и прострелен пас на Християн Анастасов. В 28-та минута Септември изравни от дузпа. Малко по-късно Симеон Шишков удари греда, след като изпълни добре пряк свободен удар. Първото полувреме завърши при резултат 1:1.

В 41-та минута Симеон Шишков вкара от дузпа и разградчани поведоха с 2:1. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Филип Гигов. В последната 70-та минута на редовното време Филип Гигов реализира за 3:1, след асистенция на Никола Ботев. В добавеното време съперникът успя да върне едно попадение и да направи загубата си по-почетна.

Доволни сме от победата, която дойде след тежък мач, срещу сериозен съперник. Момчетата показаха характер, а през второто полувреме и много дисциплина. Имаме забележки към концентрацията в определени моменти, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.