Репортаж 6 Юни 2021

Лудогорец U17 пропусна да разгроми Левски

Лудогорец U17 пропусна да запише убедителна победа над връстниците си от Левски (София) и спечели "само" с 1:0. Момчетата на Христо Господинов имаха...

Лудогорец U17 пропусна да запише убедителна победа над връстниците си от Левски (София) и спечели "само" с 1:0. Момчетата на Христо Господинов имаха пълно превъзходство, изпуснаха дузпа, удариха и греда. Мачът от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години, втора фаза, в първа група, се игра на стадион "Гнездо на орли".

През първото полувреме нямаше много чисти ситуации за гол. То ще се запомни с отстраняването от игра на футболист на "сините", който след жълт картон за опасно влизане, получи втори такъв за бурно оспорване на съдийското решение.

В 54-та минута Димитър Иванов нахлу на скорост в наказателното поле и бе повален. "Орлите" получиха правото да изпълнят дузпа, но я пропуснаха. В 65-та минута Димитър Иванов стреля опасно към вратата на столичани, но топката срещна гредата. Десет минути по-късно Петър Кирев отбеляза за 1:0, след като вратарят на Левски изпусна топката, изстреляна от Радослав Захариев. В 88-та минута Димитър Иванов бе изведен очи в очи със стража на гостите, но не успя да порази целта.

Изключително съм доволен от тактическата дисциплина, която демонстрирахме, тъй като в движение сменихме схемата на игра според развоя на мача. Положителен момент бе и себераздаването на момчетата. Не ми харесаха контролът на топката и преходът от защита в нападение. Това са компоненти, върху които ще работим повече, коментира след края на двубоя старши треньорът Христо Господинов.

U17: Лудогорец - Левски 1:0