Репортаж 27 Април 2021

Лудогорец U19 подчини ЦСКА-София

Лудогорец U19 подчини ЦСКА-София на стадион "Гнездо на орли". Момчетата на Захари Сираков спечелиха с 2:0 и показаха, че са по-добрият отбор на терена....

Лудогорец U19 подчини ЦСКА-София на стадион "Гнездо на орли". Момчетата на Захари Сираков  спечелиха с 2:0 мача от XXVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години и показаха, че са по-добрият отбор на терена.

Двата тима изиграха напрегнат двубой, в който нямаше много ситуации за гол. В началото на първото полувреме Георги Николов бе изведен очи в очи с вратаря на съперника, но стреля в тялото му. В 35-та минута Калоян Симеонов бе най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на гостите и прати топката в мрежата за 1:0. При този резултат завърши първото полувреме.

Преднината от един гол на разградчани се запази до самия край на второто. В 89-та минута пробив на Калоян Симеонов бе спрян с нарушение в наказателното поле, а минута по-късно Хидает Хюсеин реализира отсъдената дузпа и оформи крайното 2:0.

Мачът бе нервен и оспорван, но момчетата показаха характер и успяха да наложат волята си. Нашата игра не се получи много, но в такива срещи най-важна е победата. Събраха ни се доста мачове и вече се чувства умора, но когато покажеш дух и воля, резултатът е налице, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.

U19: Лудогорец - ЦСКА-София 2:0