Репортаж 31 Януари 2021

Лудогорец загуби от руснаци

Лудогорец допусна първа загуба при новия си треньор Валдас Дамбраускас – 1:2 от втородивизионния руски Акрон Толиати. Треньорът на разградчани обаче...

Лудогорец допусна първа загуба при новия си треньор Валдас Дамбраускас – 1:2 от втородивизионния руски Акрон Толиати. Треньорът на разградчани обаче пусна резервен състав. Дебют за първия тим записа вратарят Дамян Христов. Георги Терзиев бе десен бек, а Козмин Моци игра за дебютен път след треньорската смяна. Много интересни бяха и крилата на тима – Сисиньо отдясно и младокът Димитър Илиев отляво. Общо в 11-те на Лудогорец имаше 4 юноши на „орлите“ - Дамян Христов, Димитър Илиев, Доминик Янков и Димитър Митков.

В първите минути си личеше, че на повечето от футболистите на Лудогорец им е трудно в този вариант, като грешки при изнасянето направиха и Драгош Григоре, и Козмин Моци. След около 15 минути игра „орлите“ създадоха първото си положение в срещата, но то бе пропуснато от Сисиньо. Малко след това Доминик Янков не успя да преодолее вратаря на руснаците, а при добавката Джордан Икоко би над вратата.

В 24-ата минута Акрон поведе. След добра атака отляво Иван Чудин намери намери на другия фланг Квекескири, който от движение матира Дамян Христов. След това играчите на Лудогорец направиха всичко възможно, за да стигнат до нещо по-интересно, като Сисиньо направи един добър пробив, който обаче не донесе нищо в полза на „орлите“.

Втората част започна със спасяване на Дамян Христов след удар на Чудин. Последва напрежение между Джордан Икоко и Гоча Гогричиани от тима на Акрон, като дори играчът на Лудогорец удари леко руския съперник, заради което получи жълт картон. Иначе втородивизионния тим продължи да натиска, като на два пъти вратарят Дамян Христов изби силни удари. Гредата пък спаси „орлите“ след час игра, като късмет нямаше Гогричиани. Руският натиск продължи и в 68-ата минута Херман Ферейра не можа да уцели вратата от чиста позиция.

В 74-ата минута Лудогорец изравни. Точен бе Доминик Янков, който отбеляза майсторско попадение след индивидуална акция. Само 120 секунди по-късно обаче Акрон отново излезе напред в резултата. Феноменален гол от около 25 метра вкара Газданов, като вратарят на „орлите“ Дамян Христов не успя да реагира. До края на срещата шампионите опитаха да стигнат до ново реми, като в игра се появиха Каули Оливейра и Бърнард Текпетей. И двамата обаче не помогнаха на Лудогорец, който в крайна сметка загуби.

Лудогорец - Акрон Толиати 1:2