Репортаж 30 Януари 2021

Лудогорец обърна Динамо (Киев)

„Орлите“ с престижно 2:1 над тима на Мирча Луческу след голове на Каули и Са Само седмица, след като надигра Шахтьор Донецк, но завършви 2:2,...

Лудогорец с престижно 2:1 над тима на Мирча Луческу след голове на Каули и Жосуе Са. Само седмица, след като надиграха Шахтьор Донецк, но завършиха 2:2, "орлите" победиха другия украински гранд – Динамо Киев, с 2:1. В момента тимът на легендарния Мирча Луческу е лидер в първенството на бившата съветска република, а освен това е 116-финалист в Лига Европа, където ще срещне Брюж.

Треньорът на „орлите“ Валдас Дамбраускас заложи на почти същия състав, направил 2:2 с Шахтьор, като единствено той бе сменил вътрешния халф Алекс Сантана със Светослав Дяков, а пък Ренан бе титуляр за сметка на Пламен Илиев.

В първите минути на срещата двата отбора си размениха по едно положение чрез Вердон, бил над вратата, и Кедзиора шутира право в Ренан. След това украинците натиснаха и в 19-ата минута Беседин стреля силно, но Ренан изби. Секудни по-късно Шапаренко проби отлвво и опита пас към Беседин, който бе пресечен от Вердон. Националът на Гвинея обаче си отбеляза автогол, не оставяйки шансове на Ренан.

Последваха силни минути на Лудогорец. В 32-ата минута Текпетей изпробва рефлекса на Бушчан. Грешка направи вратаря на Динамо, който подари топката на Десподов. Българският национал обаче не успя да уцели опразнената врата. Пет минути по-късно Кешерю би силно, като и той не уцели вратата. В 39-ата минута логичното се случи и родният щампион поведе. Текпетей стреля, вратарят на украинците Бушчан не се намеси добре, от което се възползва Каули Оливейра – 1:1.

В края на първата част имаше и малко нерви, след нарушение на Текпетей срещу Де Пеня, но за щастие се размина без ексцесии.

Втората част започна силно за разградчани, пък макар и Валдас Дамбраускас да направи доста промени. В 56-ата минута Кирил Десподов изпълни великолепно корнер, а Жосуе Са с отлично движие се измъкна от защитниците и вкара за 2:1. След това Каули изведе добре Кешерю сам срещу стража на Динамо Нешерет, като удари греда.

Реферите вдигнаха флага за засада, каквато обаче нямаше. Украинците бяха близо до изравняване в 80-ата минута. Тогава резервата Льодньов изпълни фаул с левия крак, като гредата спаси Пламен Илиев. В последните минути два от прожекторите на стадион „Мардан“ спряха да работят, най-вече заради обилния дъжд. Срещата обаче се доигра и завърши с много престижен успех на Лудогорец.

Лудогорец - Динамо (Киев) 2:1