Репортаж 20 Януари 2021

Валдас Дамбраускас тръгна с победа в Лудогорец

Новият треньор на Лудогорец Валдас Дамбраускас започна с победа престоя си начело на „орлите“. В неофициалния си дебют шампионите биха с 2:1 Бачка...

Новият треньор на Лудогорец Валдас Дамбраускас започна с победа престоя си начело на „орлите“. В неофициалния си дебют шампионите биха с 2:1 Бачка Топола, 8-и в сръбския елит. Техен треньор е Младен Кръстаич, който води западните ни съседи на Мондиал 2018. Дамбраускас пусна като титуляр младия ляв бранител Димитър Илиев, който взе на лагера в Турция.

Иначе „орлите“ поведоха още в 7-ата минута. Тогава Джордан Икоко свали към Бърнард Текпетей, който със силен удар вкара първия гол за Лудогорец през 2021 г. Секунди по-късно Чибота с левия крак бе много близо до второ попадение, но ударът му мина на сантиметри. Чибота продължи да бъде активен и след това негов изстрел бе блокиран.

След това сърбите натиснаха и стигнаха до три опасния положения. Най-фрапантен бе пропускът на Джуро Зец, който открадна топката след голяма грешка на Светослав Дяков, но не успя да преодолее играещия силно Ренан дос Сантос. В 34-ата минута Лудогорец поведе с 2:0. Отново Джордан Икоко проби отдясно и намери Текпетей, който отблизо нямаше как да сбърка – 2:0.

Само секунди по-късно Бачка Топола стигна до гол. Негов автор бе Станоев, който бе изведен сам срещу Ренан и отбеляза без да трепне. Малко преди края на първата част сърбите можеха да изравнят. Скокляк се озова на великолепна позиция и стреля с глава, но Ренан отново действа майсторски.

През втората част Валдас Дамбраускас смени всички свои футболисти. Любопитно е, че като ляв халф излезе младока Иван Йорданов, който по принцип е вътрешен полузащитник. От всички присъстващи на лагера не играха единствено вратарите Владислав Стоянов и Дамян Христов, както и контузените Елвис Ману, Вандерсон и Ихинио Марин. През втората част най-деен за Лудогорец беше Кирил Десподов. В 84-ата минута след изпълнение на корнер той качи топката на главата на Григоре, но ударът на румънеца бе избит.

Лудогорец - Бачка Топола 2:1