Репортаж 13 Декември 2020

Агресивен Лудогорец пречупи Черно море

Лудогорец постигна много ценна победа като домакин на Черно море с 1:0. Единственият гол бе дело на обичайния заподозрян Клаудиу Кешерю, като...

Лудогорец постигна много ценна победа като домакин на Черно море с 1:0. Единственият гол бе дело на обичайния заподозрян Клаудиу Кешерю, като определено „моряците“ играха силно в Разград, но слабостта им при завръщащия удар им попречи да си тръгнат с точка за Варна. С този успех „орлите“ събраха 35 точки и водят с 5 пункта пред Локо (Пд), който утре играе със Славия  .

Треньорът на „орлите“ Станислав Генчев направи доста промени в своя състав. На вратата започна Владислав Стоянов, а изненадващо в тима се завърна Антон Недляков, който пропусна срещата с ЛАСК Линц заради счупен пръста. Очаквано Дяков и Григоре бяха титуляри, докато почивка получи Каули Оливейра. Иначе атаката поведе Клаудиу Кешерю, подкрепян от Кирил Десподов, Доминик Янков и Елвис Ману.

В първите минути удари ня Васил Панайотов и Матиас Курьор не успяха да затруднят Стоянов. Лудогорец поведе в 17-ата минута. Кирил Десподов изпълни корнер, на първа греда Елвис Ману продължи с глава назад към Кешерю, който на празна врата завърши както трябва заученото положение – 1:0 за „орлите“. Пет минути след това домакините направиха добра многоходова атака, като в нейния край на отлична позиция се озова Кирил Десподов, чийто удар бе блокиран. След това Черно море натисна, но Исмаил Иса не успя да се възползва от колебания в защитата на Лудогорец, а изстрел на Файсел Касми не намери целта. В 34-ата минута пред Кешерю се откри възможност да стреля. Направи го добре с удар от около 20 метра, но топката мина на метър от дясната греда на Дюлгеров. Първото полувреме завърши с удар с глава на Курьор след центриране отдясно.

Втората част започна с отличен шанс за Лудогорец. Кешерю изведе много дейният отдясно Десподов, той финтира Цветомир Панов и стреля с левия крак, но за щастие на гостите – ударът не бе точен. След час игра двата тима си размениха по една опасност. Първо влезлият като резерва Родриго Енрике пробва дали Владо Стоянов внимава. После пък Алекс Сантана пробва с хубав удар на изненада Иван Дюлгеров, като кълбото излезе в аут. В 65-ата минута Ману с голяма доза късмет изведе добре резервата Каули, който стреля, Дюлгеров изби, но Панов затвори добре притичалия Ману, който не успя да намери очертанията и би неточно. В 72-ата минута гостите изпуснаха невероятен шанс. При отлична контраатака останаха трима от Черно море срещу Сисиньо, топката стигна до младия Велислав Василев, който разочароващо шутира право във Владо Стоянов. В 78-ата минута Десподов стреля силно от фаул, но над вратата. После родният национал се озова на добра позиция, но пак шутира високо. В самия край на срещата Мавис Чибота също пробва своя мерник, който бе точен, но пък и Дюлгеров бе на мястото си.

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Клаудиу Кешерю (17‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Антон Недялков, Сисиньо, Алекс Сантана, Елвис Ману (75‘ Мавис Чибота), Кирил Десподов, Светослав Дяков, Драгош Григоре, Клаудиу Кешерю (84‘ Абел Анисе), Жосуе Са, Доминик Янков

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Влатко Дробаров (46‘ Емил Янчев), Цветомир Панов, Леандро Андраде( 71‘ Велислав Василев), Васил Панайотов, Файсел Касми (56‘ Родриго Вилела), Стефан Велев, Матиас Курьор, Исмаил Иса (65‘ Денислав Ангелов)

Жълти картони: Владислав Стоянов, Кирил Десподов, Драгош Григоре, Клаудиу Кешерю, Жосуе Са, Доминик Янков, Мавис Чибота (Лудогорец); Цветомир Панов, Васил Панайотов, Стефан Велев (Черно море).

Лудогорец - Черно море 1:0