Репортаж 18 Октомври 2020

Лудогорец II изравни на Янтра в добавеното време

Лудогорец II направи 2:2 при гостуването си на Янтра в Габрово за мача от X кръг на първенството във Втора лига. Двубоят не започна по най-добрия...

Двубоят не започна по най-добрия начин за момчетата на Тодор Живондов. Те получиха гол още в 3-та минута, като точен бе Християн Кожухаров. В 27-та минута "орлите" успяха да изравнят. Попадението отбеляза с глава Петър Генчев, който завърши хубава акция по фланга. В самия край на първото полувреме точен за домакините бе Мартин Ангелов. Почивката дойде при този резултат.

През втората част разградчани бяха по-дейният отбор на терена и до последно търсеха победата. Чисти ситуации за гол се откриха пред Димитър Митков, Иван Йорданов и Петър Караангелов, но те ги пропуснаха. Във 2-та минута на даденото от главния съдия Георги Гинчев продължение Димитър Митков наказа груба грешка на вратаря Иван Гошев за крайното 2:2

Доминирахме през целия мач. За съжаление допуснахме леки голове, което не от вчера е наша слабост. Доволен съм, че не се предадохме, а търсихме победата до последния съдийски сигнал, коментира след края на двубоя старши треньорът Тодор Живондов.

ЯНТРА (ГАБРОВО) - ЛУДОГОРЕЦ II  2:2
1:0  Християн Кожухаров (3')
1:1  Петър Генчев (27')
2:1  Мартин Ангелов( 45')
2:2  Димитър Митков ( 90+2')

Янтра Габрово: Иван Гошев, Константин Иванов, Ивайло Иванов, Мартин Ангелов, Тони Иванов,  Георги Върбанов, Ивайло Иванов, Стоян Иванов,  Петър Казаков, Християн Кожухаров (к), Искрен Писаров

Лудогорец II:  Дамян Дамянов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Иван Йорданов (к),  Петър Генчев, Хюсеин Кельовлуев, Илкер Будинов, Ерол Дост, Цветослав Петров, Тихомир Димитров, Димитър Митков