Академия 11 Септември 2020

Лудогорец U19 подчини Пирин с 2:0

Лудогорец U19 подчини с 2:0 Пирин (Благоевград). На два пъти и гредите помогнаха на гостите. Мачът от VII кръг на првенството в Елитната юношеска...

Лудогорец U19 подчини с 2:0 Пирин (Благоевград). На два пъти и гредите помогнаха на гостите. Мачът от VII кръг на првенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Още в 5-та минута момчетата на Димчо Ненов удариха греда. Георги Николов се извиси над всички след корнер и насочи топката с глава. Тя обаче среща страничният стълб на вратата на гостите. В 27-та минута Георги Николов проби по фланга и намери добре Росен Иванов. Иванов излъга прекия си пазач и отбеляза за 1:0. Почивката дойде при този резултат.

През втората част "орлите" продължиха да доминират. В 68-та минута Росен Иванов изведе добре Георги Николов и той удвои. Пет минути преди края Валентин Цветанов разтърси горната греда с тежък шут.

Изиграхме добър мач, в който създадохме куп голови положения. Хубаво е, че ги има, но не е добре, че пропускаме толкова. Трябва здраво да поработим върху концентрацията в завършващата фаза, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.