Репортаж 29 Август 2020

Лудогорец удари Етър 2:0

Лудогорец поведе в efbet Лига, след като победи с 2:0 Етър. Отборът на Павел Върба е с 9 точки след 4 кръга, докато „болярите“ са в серия от 4...

Лудогорец поведе в efbet Лига, след като победи с 2:0 Етър.  Отборът на Павел Върба е с 9 точки след 4 кръга, докато „болярите“ са в серия от 4 поредни загуби, в които дори не се отбелязали гол.

Първата ситуация в срещата дойде в 8-ата минута. Тогава Ихинио Марин получи топката в непосредствена близост до стража на домакините Анатоли Господинов, но ударът му с глава бе право в него. Логично повечето интересни събития в двубоя бяха пред вратата на Етър, но чисти голови положения нямаше. Веднъж защитата се справи и бе блокиран удар на Ихинио Марин. След това пък Алекс Сантана пробва задна ножица, но много неуспешно.

Втората част започна с интересно положение пред вратата на Ренан, дошло след пробив на Преслав Боруков. Никой от футболистите на „болярите“ обаче не успя да засече. Интересно е да се отбележи, че треньорът на „орлите“ Павел Върба заложи и на двамата си централни нападатели през втората част – Клаудиу Кешерю и Ихинио Марин. В 65-ата минута румънецът пробва от фаул да отбележи, но не уцели вратата. Пет минути след това пък испанецът с глава би над целта. Секунди след това Анатоли Господинов блесна след удар с глава на Драгош Григоре. В 78-ата минута Каули излезе на добра позиция, като не бе акуратен в завършващия изстрел. 60 секунди след това Лудогорец поведе в резултата, а точен бе Кешерю. Сантана отне от Йосков, Недялков веднага намери Кешерю, който би. Мариян Иванов изби, но право на крака на румънеца, който матира Анатоли Господинов – 1:0 за шампионите.

Дебют за разградчани записа последното ново попълнение – юношата на Фейенорд Елвис Ману. Именно нидерландецът асистира на Мавис Чибота в 90-ата минута, който оформи крайното 2:0.

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Клаудио Кешерю (80')
0:2 Мавис Чибота (90')

ЕТЪР: Анатоли Господинов, Пламен Крачунов, Георги Купенов, Стелиян Добрев (67 - Валентин Йосков), Яни Пехливанов, Мариян Иванов (85 - Иван Петков), Антон Огнянов, Преслав Боруков, Здравко Запрянов (71 - Кольо Станев), Никола Колев, Даниел Пехливанов

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Драгош Григоре, Талеб Тауата (63 - Антон Недялков), Каули Оливейра (86 - Светослав Дяков), Абел Анисе, Алекс Сантана (87 - Елвис Ману), Жоржиньо (57 - Клаудиу Кешерю), Бърнард Текпетей (63 - Мавис Чибота), Ихинио Марин

Жълти картони: Преслав Боруков (Етър); Козмин Моци (Лудогорец).

Етър (Велико Търново) - Лудогорец 0:2