Репортаж 19 Август 2020

Лудогорец удари Будучност и чака Мидтиланд

Лудогорец“ се класира във втория квалификационен кръг на Шампионската лига след трудна победа като гост на „Будучност“ в Подгорица – 3:1. Така...

Лудогорец се класира във втория квалификационен кръг на Шампионската лига след трудна победа като гост на „Будучност“ в Подгорица – 3:1. Така другата сряда родния шампион ще се изправи срещу датския такъв „Мидтиланд“ на стадион „Хювефарма Арена“.

След само няколко секунди игра Каули Оливейра пое топката с гръб към вратата, обърна се и стреля мощно, като кълбото срещна гредата. В 6-ата минута след изпълнение на корнер стана горещо в наказателното поле на „орлите“, но до нещо по-опасно не се стигна. В 12-ата минута „Лудогорец“ поведе в резултата. Сисиньо проби отдясно и даде за Чибота, който центрира веднага. Вратарят Драгоевич не се намеси добре, Чукович също, като топката се озова в Ихинио Марин. За испанеца не бе проблем отблизо да отбележи първия си гол за разградчани – 1:0. Шест минути след това българите направиха страхотна атака, Недялков изведе Каули, който обаче не намери целта. Логичното се случи и „Лудогорец“ поведе с 2:0 в 25-ата минута. Голът реализира Мавис Чибота от фаул, като този път прехвърли стената. Както е известно, той реализира от пряк свободен удар и срещу „Славия“. Домакините обаче не се предадоха и стигнаха до намаляване на резултата в 30-ата минута. След балонно центриране отдясно 191-сантиметровият Чукович надскочи 168-сантиметровия Сисиньо и с глава не остави шансове на Ренан. Важно е да се отбележи, че вратарят на „орлите“ също не се намеси кой знае колко добре. След това Сисиньо изби решително, а после късметът покри „Лудогорец“ след техничен удар на Иванович. Натискът на домакините продължи, а Ренан спаси изстрел на Бойович под гредата.

През първите минути на втората част „Лудогорец“ успя да отбие натиска на домакините и пред вратата на Ренан бе спокойно. За отбелязване е дебютът в Европа на 20-годишния Доминик Янков, който влезе на терена в 65-ата минута. Десетина минути преди края Сантана би с глава след центриране от корнер, но неточно. В продължението на срещата Каули фиксира крайния резултат - 3:1, след асистенция на Жоржиньо.

БУДУЧНОСТ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

0:1 Ихинио Марин (12')
0:2 Мавис Чибота (25')
1:2 Игор Чукович (31')
1:3 Каули Оливейра (93')

БУДУЧНОСТ: Драгойевич, Вукчевич, Аджич, Чукович, Секулич, Терзич (75 - Витомир Джуричкович), Миркович, Райчкович (82 - Зарубица), Иванович, Морайтис, Божович (76' - Александър Вуячич)

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Драгош Григоре, Козмин Моци, Антон Недялков,  Стефан Баджи, Алекс Сантана, Бърнард Текпетей (85 - Жоржиньо), Каули Оливейра, Мавис Чибота (66 - Доминик Янков), Ихинио Марин (76 - Клаудио Кешерю)

Жълти картони: Чукович, Иванович (Будучност); Ренан дос Сантос, Сисиньо, Стефан Баджи, Мавис Чибота, Бърнард Текпетей (Лудогорец).