Академия 15 Август 2020

Лудогорец U15 с втора поредна победа в първенството

Лудогорец U15 записа втора поредна победа в първенството, след като надделя с 1:0 над коравия отбор на Локомотив (Пловдив). Мачът от II кръг на...

Лудогорец U15 записа втора поредна победа в първенството, след като надделя с 1:0 над коравия отбор на Локомотив (Пловдив). Мачът от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на стадион "Лаута".

Момчетата на Емилиян Петров нанесоха своя удар в 21-та минута. Никола Ботев даде хубав пас в дълбочина, Константин Димитров надбяга бранителите и технично прехвърли излезлия да го пресрещне вратар. Десет минути след гола играч в зелено бе изведен сам срещу стража на Локомотив, но стреля покрай вратата.

През втората част домакините се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но "орлите" се справиха с атаките им. Момчета на Емилиян Петров заложиха на опасни контри и стигнаха до още две добри ситуации за попадение, но нямаха шанс да ги реализират.

Доволен съм от играта ни през първото полувреме. Показахме добър контрол, хубави разигравания и определено бяхме по-добрият тим на терена. През второто отстъпихме инициативата и се подведохме по играта на домакините. Радващо е, че запазихме преднината си и взехме трите точки, коментира след края на срещата старши треньорът Емилиян Петров.