Академия 1 Септември 2012

Юношите на „Лудогорец” с престижно равенство с „Левски”

Юношите младша възраст на „Лудогорец” направиха силен мач срещу силен съперник.

Юношите младша възраст на „Лудогорец” направиха силен мач срещу силен съперник. Момчетата завършиха 2:2 в тежко гостуване на „сините” на стадион „Георги Аспарухов” , като не престанаха да се борят до последната минута на терена.

Голмайстори за „зелените” станаха Кристиян Китов и Александър Георгиев.

Двата гола за юношите младша на „Левски” отбеляза звездата Вутов, който тренира с А отбора.
Първото полувреме завърши с резултат 1:0.
В началото на втората част Кристиян Китов успя да изравни.
7-8 минути преди края на мача юношите младша възраст на „Левски” поведоха с 2:1.
„Орлетата” обаче проявиха воля и продължиха да се борят. В последната минута Александър Георгиев вкара гол. След центриране от статично положение номер 23 прати топката в мрежата с глава.

След третия мач в елитната юношеска група до 17 години „Лудогорец” заема 4-то място във временното класиране с равен брой точки с „Левски”. На първо и второ място също с равен брой точки са юношите U17 на „Черно море” и „Пирин” /Благоевград/.