Репортаж 10 Юни 2020

Лудогорец направи 1:1 с Арда

Лудогорец направи 1:1 с Арда в отложен мач от 23 кръг. По този начин „орлите“ водят с 10 точки пред втория в класирането Локо (Пд) и третия ЦСКА 6...

Лудогорец направи 1:1 с Арда в отложен мач от 23 кръг. По този начин „орлите“ водят с 10 точки пред втория в класирането Локо (Пд) и третия ЦСКА 6 кръга преди края на сезона.

Павел Върба за втори пореден път остави извън 11-те Марселиньо, който е изостанал с подготовката. Голмайсторът Кешерю пък бе извън групата заради контузия.

Срещата, която бе отлагана два пъти заради коронавируса, започна с 3 минути по-късно. Причината бе, че мрежата на дясната врата бе скъсана. Любопитното е, че те бе завързана от вратаря на гостите Владислав Стоянов. „Орлите“ можеха да открият резултата в 8-ата минута. Тогава Стефан Баджи качи топката на главата на Георги Терзиев, който отблизо не уцели вратата. След това домакините погледнаха по-смело към вратата на шампионите, като в 28-ата минута Александър Георгиев центрира отлично за Ради Василев, който от чиста позиция не уцели вратата. След това Иван Коконов би право в ръцете на Владо Стоянов.

В 37-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Баджи центрира отдясно, Драгош Григоре се пребори с двама защитници на Арда и свали към Жоржиньо, който от въздуха не остави шансове на Месут Юсуф. Домакините изравниха само 4 минути след това. Спас Делев даде  асистенция към Иван Коконов, който избяга от Антон Недялков и елегантно копна топката над Владо Стоянов.

В първите секунди на втората част Арда бе много близо до втори гол. Ради Василев проби отдясно и шутира силно, като кълбото срещна напречната греда. След това Лудогорец натика съперника в неговата половина, но реалните опасности липсваха.

Все пак в 83-ата минута Жоржиньо отправи страхотно воле, но Месут Юсуф бе на мястото си.

АРДА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Жоржиньо (37')
1:1 Иван Коконов (41')

АРДА: Месут Юсуф, Милен Стоев, Матеус Леони, Пламен Крумов, Мартин Костадинов, Александър Георгиев, Румян Ховселян, Румен Руменов (74 - Лукас Уилиан), Иван Коконов (88 - Стойчо Атанасов), Спас Делев (78 - Ахмед Осман), Радослав Василев

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Сисиньо, Антон Недялков, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Стефан Баджи (70 - Светослав Дяков), Абел Анисе (91 - Козмин Моци) Каули Оливейра, Якуб Шверчок (52 - Марселиньо), Жоржиньо, Мавис Чибота (71 - Талеб Тауата)

Жълти картони: Мартин Костадинов, Иван Коконов (Арда); Козмин Моци (Лудогорец).

Арда - Лудогорец 1:1