Репортаж 5 Март 2020

Лудогорец отпадна за Купата на България след дузпи

Лудогорец отпадна от турнира за Купата на България след загуба с 5:6 от Левски след дузпи. В 4-ата минута шампионите бяха близо до гол. Каули...

Лудогорец отпадна от турнира за Купата на България след загуба с 5:6 от Левски след дузпи.

В 4-ата минута шампионите бяха близо до гол. Каули центрира чудесно към Марселиньо, който би с глава, но в аут. Последва пас по земя на Робърта към връхлитащия Рейш, който стреля, но право във Владо Стоянов. В 18-ата минута Костов стреля слабо, но коварно с левия крак, а Стоянов се намеси, избивайки в корнер. Секунди след това Костов отново би, но този път не уцели вратата. В 23-ата минута Кешерю се възползва от центриране на Каули от фаул. Той обаче също не бе точен, макар и доста опасен. Шест минути след това Миятович сбърка, топката се озова в Марселиньо, който би от малък ъгъл, но черногорският страж изби.

В 39-ата минута Кешерю пробва от фаул, но много неточно. В края на първата част пред Кешерю се откри добра възможност да шутира. Направи го, като кълбото излезе в аут.

Втората част започна с добра атаката за Лудогорец, която обаче завърши със слаб изстрел на Вандерсон. В 53-ата минута след центриране от корнер, Владо Стоянов увисна, но Драгош Григоре изби от голлинята. Последва нова опасност пред вратата на гостите. Стайн Спиерингс стреля мощно, а ударът му не бе точен. Последва изтстрел по земя на Вандерсон, който не затрудни Миятович.

След час игра се получи сериозно разбъркване в наказателното поле на Лудогорец, дошлио след центриране от фаул на Живко Миланов. Нямаше обаче кой да нанесе удар. В 66-ата минута "орлите" пропуснаха златен шанс. При контраатака, останаха четирима от Разград срещу двама „сини”. Вандерсон обаче опропасти всичко с неточен изстрел. В 74-ата минута Кешерю изведе отлично Вандерсон. Ударът му с левия крак обаче не се превърна в гол. В последните 10 минути Хали Тиам се строполи цели три пъти на земята, като видимо имаше проблем. Въпреки това той стисна зъби и доигра мача.

В 89-ата минута Недялков центрира опасно, но защитата на Левски се справи. След това Робърта би хубав удар, който бе отразен от Владо Стоянов. В последната минута стана горещо. Каули изведе Марселиньо зад защитата. Родният национал овладя, но бе фаулиран от Холмар Ейолфсон – дузпа. Зад топката застана Драгош Григоре. Неговият удар обаче бе отразен от Милан Миятович и така срещата отиде в продължения.

Първото положение се откри пред Шверчок, който би силно по земя, но Миятович отново бе на мястото си. В 105-ата минута Спиерингс си намери коридор за изстрел и стреля, но над вратата.

В 109-ата минута Живко Миланов изпълни чудесно пряк свободен удар. Владислав Стоянов обаче се намеси блестящо.

При дузпите двата тима бяха без грешни и се стигна до шесто изпълнение. Точен за Левски бе Холмар Ейолфсон, а за Лудогорец пропусна Мавис Чибота и така сините стигнаха до полуфиналите.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0 (6:5 СЛЕД ДУЗПИ)