Репортаж 23 Февруари 2020

Лудогорец изпусна Етър

Етър спъна Лудогорец – 1:1 на „Ивайло“, в много интересен мач. Тотална липса на късмет, но и голяма съдийска грешка в ущърб на „орлите“ белязаха...

Етър спъна Лудогорец – 1:1 на „Ивайло“, в много интересен мач. Тотална липса на късмет, но и голяма съдийска грешка в ущърб на „орлите“ белязаха срещата, като чист гол на Каули не бе зачетен.

Първото положение в срещата се откри още в 4-ата минута, когато Марселиньо изпълни прекрасно фаул, но вратарят на домакините Анатоли Господинов изби в гредата. Пет минути след това напречната греда спаси „болярите“. Каули центрира към Шверчок, с който с ножичен удар разтресе вратата. Но малшансът за Лудогорец продължи. В 11-ата минута Вандерсон би от пряк свободен удар, като топката кацна върху напречната греда. В 22-ата минута отново лудият късмет спаси Етър. Вандерсон намери непокрития Шверчок, който би от въздуха, но право в Анатоли Господинов. Десет минути след това Лудогорец вкара, но попадението бе отменено заради засада. Густаво Каули получи топката по земя остро, а защитата на Етър се изнасяше напред, но бразилецът не бе в офсайд, след което отправи зловещ удар към вратата на домакините и топката спря в мрежата. Все пак страничният съдия Петър Митрев маркира засада. Малко преди края на полувремето Шверчок отново би с глава, но пак слабо.

Второто полувреме започна с голям шок! В 49-ата минута Милчо Ангелов изведе отдясно Иван Стоянов. Бившият играч на Лудогорец надбяга Светослав Дяков и със страхотен прехвърлящ удар не остави шансове на излезлия неразчетено Пламен Илиев – 1:0! Секунди след това „орлите“ изравниха. Каули центрира от корнер, като Григоре би с глава, но пак в гредата. След това топката се върна в Марселиньо, който не сгреши – 1:1. В 52-ата минута Шверчок направи нов пропуск. Лудогорец увеличи натиска в последните минути, но Вандерсон и Марселиньо направи големи пропуски и така „орлите“ не успяха да дръпнат на Левски и Локо (Пд).

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Иван Стоянов (48')
1:1 Марселиньо (50')

ЕТЪР: Анатоли Господинов, Иван Скерлев, Александър Дюлгеров, Педро Лагоа (73 - Стелиян Добрев), Красимир Станоев, Антон Огнянов, Яни Пехливанов, Иван Стоянов, НИкола Колев, Милчо Ангелов, Кольо Станев (71 - Дино Мартинович)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Джордан Икоко (76 - Станислав Манолев, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Каули Оливейра, Стефан Баджи, Светослав Дяков (69 - Мавис Чибота), Якуб Шверчок (86 - Димо Бакалов), Марселиньо, Вандерсон

Жълти картони: Никола Колев, Кольо Станев (Етър), Стефан Баджи, Марселиньо (Лудогорец).

Етър (Велико Търново) - Лудогорец 1:1