Репортаж 6 Февруари 2020

Лудогорец загуби от Ахмат в края

Лудогорец допусна трето поражение от 5 зимни контроли – 0:1 от чеченския Ахмат. Попадението падна след спорто положение за засада в края на мача....

Лудогорец допусна трето поражение от 5 зимни контроли – 0:1 от чеченския Ахмат. Попадението падна след спорто положение за засада в края на мача. Треньор на чеченския отбор е бившият национал Игор Шалимов. Освен, че е оставил сериозна следа като футболист на Спартак Москва, той има сериозен опит в Италия, минавайки през тимовете на Фоджа, Интер, Удинезе, Болоня и Наполи.

След като изпробва схемата 4-1-4-1 срещу Цървена звезда, сега наставникът на „орлите“ Павел Върба отново заложи на нея. Така пред типичния дефанзивен халф Стефан Баджи действаха плеймейкърите Дан Битон и Каули.

В 10-ата минута Стефан Баджи изведе много добре отдясно Димо Бакалов. Сливналията си нагласи топката на левия крак и би, но ударът му срещна напречната греда. Шест минути след това Якуб Шверчок се озова на отлична голова позиция и стреля, но кълбото не намери целта, като мина на сантиметри. Последва нова хубава атака на Лудогорец. Димо Бакалов чукна добре за включилия се в нападение Жордан Икоко. Той намери веднага Мавис Чибота, но ударът на конгоанеца бе отразен от стража Городов. В 28-ата минута Каули подхвана ново нападение и даде за Чибота. Той продължи за Шверчок. Полякът пое с гръб и веднага с обръщането си стреля, но Городов отново бе на мястото си. Малко по-късно се създаде истински хаос в наказателното поле на Ахмат. Гол можеха да вкарат Каули и Димо Бакалов, в крайна сметка обаче кълбото се озова в Битон, който не намери целта.

Втората част започна отново с натиск на „орлите“. Каули бе много близо до първия си гол с екипа на Лудогорец, но техничният му изстрел мина на сантиметри от вратата. След това бразилецът, дошъл от Падерборн, отново опита да вкара, но пак нямаше късмет. Последва удар на Моци с глава след центриране от корнер, но Городов пак бе на мястото си.

В 76-ата минута чеченците създадоха първото си голово положение, но последна преграда бе Владислав Стоянов, който се намеси решително. Стражът изби с крак изстрелът на бразилеца Раванели.

Четири минути преди края на срещата Ахмат стигна до победен гол. Албанецът Одисе Роши бе изведен зад защитата, като останаха огромни съмнения за засада. Роши асистира на венецуелеца Понсе, за когото не бе проблем сам срещу Владо Стоянов да отбележи. Това бе първи гол, който 32-годишният перничанин пусна през 2020 г.

Утре от 16,00 часа е последната зимна контрола на Лудогорец – срещу шампиона на Словакия Слован Братислава.

Лудогорец - Ахмат 0:1