Репортаж 1 Декември 2019

Лудогорец изпусна ЦСКА

Лудогорец пропусна да победи ЦСКА в дербито на кръга. Мачът завърши 0:0. Шампионите имаха по-чистите положения, докато домакините само веднъж...

Лудогорец пропусна да победи ЦСКА в дербито на кръга. Мачът завърши 0:0. Шампионите имаха по-чистите положения, докато домакините само веднъж застрашиха вратата на Пламен Илиев.

В 9-ата минута Али Соу закачи с ръка Козмин Моци и защитникът падна на земята. Картон за гамбиеца обаче нямаше. Три минути след това Николай Йорданов можеше да даде дузпа на гостите. Чибота нахлу отдясно и центрира, Недялков отигра, топката стигна до Клаудиo Кешерю, който игра с нея и тя срещна ръката на Раул Албентоса. Последва спречкване между румънеца и испанеца.

Първият удар в срещата отправи Рубен Пинто в 24-ата минута, но той не беше точен. В 34-ата минута Рафаел Форстър спря Соу пред пеналта на Лудогорец с фаул. От пряк свободния удар Тиаго стреля право в ръцете на Пламен Илиев.

В 60-ата минута Мавис Чибота надбяга като малка гара Раул Албентоса, финтира испанеца и поднесе отличен пас на Икоко. Десният халф-бек обаче направи непростим пропуск и от няколко метра не уцели вратата. ЦСКА отговори десет минути след това. Козмин Моци фаулира Али Соу пред границата на наказателното поле. Зад топката отново застана Тиаго, който този път би много по-добре. Пламен Илиев обаче блесна с невероятно спасяване. В 75-ата минута Чибота и Марселиньо направиха добро двойно, но конгоанецът нанесе неточен удар, макар и да бе на добра ситуация.

В 85-ата минута Али Соу би с глава, но не намери целта, а същото стори след това и Рубен Пинто, който би от над 25 метра. В последните минути сякаш Лудогорец искаше повече победата и се пренесе в половината на „червените“. Рафаел Форстър пробва да удара от фаул, но не сполучи.

ЦСКА (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ЦСКА: Густаво Бусато, Петър Занев, Пламен Гълъбов, Раул Албентоса, Валентин Антов, Брадли Мазику, Вив Соломон-Отабор (91 - Греъм Кери), Евандро да Силва (76 - Жеферсон), Али Соу, ТИаго Родригез (79 - Кристиян Малинов), Рубен Пинто

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Георги Терзиев, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Джордан Икоко, Светослав Дяков, Дан Битон (64 - Марселиньо), Мавис Чибота (78 - Вандерсон), Абел Анисе, Клаудио Кешерю (72 - Якуб Шверчок)

Жълти картони: Пламен Гълъбов, Тиаго Родригез, Раул Албентоса, Жеферсон (ЦСКА); Мавси Чибота, Клаудио Кешерю, Вандерсон (Лудогорец).

ЦСКА - Лудогорец 0:0