Академия 30 Ноември 2019

Лудогорец U19 разгроми Верея с 5:1

Лудогорец 19 победи Верея (Стара Загора) с убедителното 5:1. Мачът от XIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един...

Лудогорец 19 победи Верея (Стара Загора) с убедителното 5:1. Мачът от XIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Първото полувреме момчетата на Стефан Славов не показаха истинските си възможности и стигнаха само до едно попадение. Негов автор стана Преслав Петков в 24-та минута.

През втората част "орлите" вдгнаха оборотите и реализираха 4 гола. В 56-та минута Мартин Русков вкара за 2:0. В 68-та Валентин Цветанов направи преднината класическа, а 7 минути по-късно Георги Бабалиев покачи на 4:0. Гостите върнаха едно попадение в 82-та минута, а крайното 5:1 оформи Георги Маджаров в 87-та минута.

През първото полувреме не излязохме достатъчно концентрирани, но след корекциите, наравени през почивката, успяхме да стигнем до тази хубава победа. Резултатът мжеше да е и по-категоричен, но за пореден път направихме доста пропуски, коментира Стефан Славов след последния съдийски сигнал.

Срещу Верея Стара Загора Лудогорец  U19 игра в състав: Деян Колев, Георги Маджаров, Алекс Луканов,  Димитър Жеков, Александър Ганчев, Мартин Русков, Владислав Найденов, Никола Ганчев, Кирил Янакиев, Георги Бабалиев, Преслав Петков (Валентин Цветанов, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Стилиян Спасов).