Академия 27 Ноември 2019

Лудогорец U18 е на полуфинал, след 2:0 срещу Славия в София

Лудогорец U18 се класира за полуфиналите на турнира за Купата на БФС, след като вкара два безответни гола на Славия в София. Носителят на трофея в...

Лудогорец U18 се класира за полуфиналите на турнира за Купата на БФС, след като вкара два безответни гола на Славия в София. Носителят на трофея в тази възрастова група играе в Младежката Шампионска лига. Първата среща в Разград завърши при нулево реми.

През първата част момчетата на Стефан Славов владееха инициативата и контролираха развоя на действията на терена, но не успяха да стигнат до попадение.

През втората част тяхното превъзходство намери израз в отбелязването на два красиви гола. В 65-та минута, след ъглов удар, Хидает Хюсеин се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата за 1:0. В 78-та минута, след флангова акция, топката бе центрирана в наказателното поле, където Даниел-Виктор Кънчев я засече с глава и удвои.

Показахме и в двата двубоя, че сме по-добрият отбор. След днешната игра и победа заслужено продължаваме напред, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Славия (София) Лудогорец U18 игра в състав: Дамян Христов, Георги Маджаров, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Тодор Петров, Даниел-Виктор Кънчев, Димитър Михалев, Стилиян Спасов, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Георги Николов (Онур Чолак, Хакъ Хакиев, Росен Иванов, Анастас Пемперски)