Репортаж 23 Октомври 2019

"Орлите" с историческа победа в Младежката шампионска лига

Лудогорец U19 спечели историческа първа победа за български отбор в Младежката шампионска лига. Момчетата на Тодор Живондов надделяха с 1:0 над...

Лудогорец U19 спечели историческа първа победа за български отбор в Младежката шампионска лига. Момчетата на Тодор Живондов надделяха с 1:0 над Слован (Братислава) в мача реванш от 1/16 финалната фаза на турнира, с което изравниха общия резултат от двете срещи. За жалост спортното щастие им обърна гръб при дузпите и съперникът продължи напред в надпреварата.

"Орлите" могат да съжаляват, че не решиха всичко в редовното време. Те имаха превъзходство в големи периоди от срещата, като пропуснаха добри ситуации да спечелят по-категорична победа и да елеминират съперника.

Още в 7-та минута Иван Йорданов засече с глава, но топката "кацна" върху вратата на Слован. В 14-та минута Хюсеин Хюсеинов направи хубав самостоятелен рейд, но бранител на съперника успя да блокира удара му. В 31-та минута Велислав Минков стреля точно от малък ъгъл и прати топката в мрежата за 1:0. До края на първата част гостите също имаха положения, но вратарят Владимир Русанов и бранителите пред него действаха сигурно.

През втората част възпитаниците на Тодор Живондов заиграха още по-добре. В 53-та минута Иван Йорданов проби на скорост в наказателното поле и успя да стреля, но ударът не бе силен и не затрудни вратарят на словаците. В 61-та минута Хюсеин Хюсеинов проби мощно отдясно и излезе в чиста позиция и стреля силно, но стражът на съперника изби. В 67-та минута Петър Караангелов шутира от дистанция, но топката премина край вратата.

При дузпите словаците реализираха при четири поредни изпълнения, а "орлите" направиха два пропуска от бялата точка.

Историческата първа победа за българския футбол в Младежката шампионска лига постигнаха: Владимир Русанов, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Мартин Русков, Петър Караангелов (85 - Никола Ганчев), Хюсеин Хюсеинов (88 - Преслав Петков), Иван Йорданов, Илкер Будинов, Владислав Найденов (59 - Кирил Янакиев), Велислав Минков.

U18: Лудогорец - Слован 1:0 (3:4 след дузпи)