Репортаж 19 Октомври 2019

Лудогорец би Ботев за клубен рекорд

Шампионът Лудогорец се помъчи, но взе трите точки от вдъхновения тим на Ботев (Пд) – 1:0. Определено завръщането на Ферарио Спасов и неговият...

Шампионът Лудогорец се помъчи, но взе трите точки от вдъхновения тим на Ботев (Пд) – 1:0. Определено завръщането на Ферарио Спасов и неговият повторен дебют начело на „канарчетата“ накараха играчите на домакините да дадат най-доброто от себе си, но Пламен Илиев просто бе непробиваем на вратата на „орлите“. Така Лудогорец записа седми пореден мач без допуснат гол, което е изравнен клубен рекорд. Това пък бе деветата поредна победа на Станислав Генчев.

Наставникът на Лудогорец имаше проблеми със състава, като аут бяха Клаудиу Кешерю, Джоди Лукоки, Мавис Чибота, Антон Недялков и Драгош Григоре. На върха на атаката беше Марселиньо, подкрепян от Дан Битон. Станислав Манолев бе ляв бранител, а Георги Терзиев игра до Рафаел Форстър в средата на защитата.

Лудогорец поведе още в 7-ата минута. Тогава Марселиньо проби отлично през средата на терена и изведе Жоржиньо отдясно. Крилото стреля силно във вратарския ъгъл на Янко Георгиев и топката се озова в мрежата му. В 14-ата минута Дан Битон опита да изненада Георгиев от фаул, но стражът на Ботев се справи и изби. Домакините отговориха в 22-ата минута. Тогава Неделев центрира от корнер, а Балтанов отскочи и с глава би. Ударът му обаче бе отбит от Манолев. След това младият талант Димитър Тонев направи супер пробив, елиминирайки Баджи и Терзиев, но Форстър се намеси решително и изби. В 27-ата минута пред Димитър Тонев се откри нова добра възможност. Той стреля силно с левия крак от точката на дузпата. Пламен Илиев обаче блесна с атрактивно спасяване. След това Александър Тонев бе изведен зад защитата на Лудогорец, Георги Терзиев обаче го настигна, а бившият играч на ЦСКА стреля много слабо с левия крак. В 42-ата минута пред Неделев се откри добра възможност да застраши Пламен Илиев от фаул. Халфът стреля силно, но право в ръцете на Илиев.

В 55-ата минута Форстър събори Александър Тонев. Феновете поискаха червен картон за бразилеца, но такъв нямаше, защото Георги Терзиев го покриваше. От последвалия фаул Неделев стреля добре, но Пламен Илиев бе на мястото си и изби. Малко след това пред Марселиньо се откри добра възможност да бие, но ги стори право в ръцете на Янко Георгиев. След това пък завърналия се в игра Шверчок се пребори с Кристиан Димитров и пусна добре за Вандерсон. Българският национал обаче не затрудни стража на домакините. В 62-ата минута Марко Перван направи добър пробив и подаде на непокрития Станислав Шопов. Младокът обаче не успя да преодолее Пламен Илиев, който отново се намеси решително. В 68-ата минута Неделев качи топката на главата Балтанов след корнер. Капитанът на Ботев отигра стреля ниско долу, но за пореден път Пламен Илиев бе на мястото си и изби.

В 87-ата минута Ботев отново беше близо до изравняването. Неделев центрира добре от фаул, а Фернандо Виана стреля с глава. Пламен Илиев застина на едно място, но пък ударът на бразилеца не намери очертанията.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Жоржиньо (7')

БОТЕВ: Янко Георгиев, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Станислав Шопов (72 - Фернандо Виана), Марко Перван (86 - Петър Итов), Димитър Тонев (78 - Джонатан Перейра), Лазар Марин, Александър Тонев, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Сисиньо, Станислав Манолев, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Абел Анисе, Стефан Баджи, Дан Битон (58 - Якуб Шверчок), Жоржиньо (70 - Димо Бакалов), Марселиньо, Вандерсон (81 - Светослав Дяков)

Жълти картони: Кристиан Димитров, Марко Перван, Димитър Тонев, Александър Тонев (БОТЕВ); Рафаел Форстър (ЛУДОГОРЕЦ).

Ботев (Пловдив) - Лудогорец 0:1