Академия 21 Септември 2019

Лудогорец U19 сломи Септември в голов трилър

Лудогорец U19 и Септември (София) изиграха истински голов трилър, но след последния съдийски сигнал с 5:3 триумфираха "орлите". Мачът от VII кръг в...

Лудогорец U19 и Септември (София) изиграха истински голов трилър, но след последния съдийски сигнал с 5:3 триумфираха "орлите".  Мачът от VII кръг в първенството на Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Стефан Славов влязоха здраво в двубоя и в 21-та минута вече водеха с 3:0. В 5-та минута откри Петър Караангелов. В 17-та минута Петър Георгиев отбеляза за 2:0. Владислав Найденов направи преднината на "орлите" класическа в 21-та минута. Коравият отбор на гостите обаче не се предаде и върна един гол в 40-та минута. Така почивката дойде при резултат 3:1.

Още в 47-та минута Мартин Русков вкара за 4:1. Три минути по-късно гостите получиха правото да изпълнят дузпа и намалиха на 4:2. "Голеадата" продължи с второ попадение на Петър Караангелов в 56-та минута за 5:2. Футболист на Септември оформи крайното 5:3 в 61-та минута.

Получи се зрелищен и резултатен мач, с много голове и интересни ситуации. Щастлив съм, че вкарахме повече попадения от съперника и триумфирахме с победа. От друга страна няма как да съм доволен, че допуснахме да поразят вратата ни три пъти, коментира след края на срещата Стефан Славов.

Срещу Септември (София) Лудогорец  U19 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Мартин Русков, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Петър Георгиев, Владислав Найденов, Петър Караангелов, Георги Бабалиев (Георги Николов, Николай Георгиев, Алекс Луканов, Хидает Хюсеин).