Репортаж 1 Септември 2019

Лудогорец се върна на върха след 1:0 във Враца

Лудогорец се върна на първо място в класирането на efbet Лига след трудна победа с 1:0 над Ботев във Враца. Безценното попадение падна в 21-ата...

Лудогорец се върна на първо място в класирането на efbet Лига след трудна победа с 1:0 над Ботев във Враца. Безценното попадение падна в 21-ата минута и негов автор стана играещият като ляв бек Станислав Манолев. Той се възползва от отличен пас на Дяков и от малък ъгъл прати топката в мрежата.

След почивката домакините няколко пъти поставиха защитата на Лудогорец на изпитание, но гол във вратата на Ренан не падна. Шампионите пък на два пъти можеха да решат всичко, но Якуб Шверчок нямаше ден. Първо, негов удар срещна гредата , а след това полякът не успя да засече в празната врата подаване на Джоди Лукоки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Станислав Манолев (21')

БОТЕВ (ВРАЦА): Красимир Костов, Андреас Васев, Венцислав Керчев, Апостол Попов, Илия Миланов, Ивайло Михайлов, Даниел Гаджев, Георги Вълчев, Петър Атанасов, Даниел Генов (76 - Давид Рибейро), Валери Домовчийски

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Станислав Манолев, Драгош Григоре, Джордан Икоко, Георги Терзиев, Яцек Горалски (61 - Стефан Баджи), Димо Бакалов, Светослав Дяков, Дан Битон (83 - Антон Недялков), Мавис Чибота (65 - Джоди Лукоки), Якуб Шверчок

Жълти картониИвайло Михайлов, Даниел Гаджев, Георги Вълчев, Валери Домовчийски (Ботев); Ренан дос Сантос, Станислав Манолев, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Яцек Горалски, Светослав Дяков (Лудогорец).

Ботев (Враца) - Лудогорец 0:1