Репортаж 8 Юли 2012

"Лудогорец" завърши 5:2 срещу победителя от "Ариана фен купа" "Respect"

"Лудогорец" завърши с 5:2 демонстративния мач срещу националния първенец в "Ариана Аматьорска лига" 2012.

Отборът на „RESPECT” от Варна спечели националния турнир. Новият национален шампион по аматьорски футбол на Ариана спечели големия финал в Пловдив с резултат 2:1 над шампиона на София „Клетката“. Футболното зрелище беше проследено от около 1000 зрители на трибуните и около мобилния стадион „Ариана Арена” в центъра на Пловдив. Двата отбора изнесоха атрактивен финален двубой с превъзходство на „RESPECT”. Бронзът на Ариана заслужи отборът на „Калояново“ – шампион на Пловдив, който победи шампионите на Плевен „Ресторант Кошарите“ с 6:3 в малкия финал на турнира.

Голямата награда за победителя в Ариана Аматьорска Лига – мач срещу професионалния първенец на страната, прикова интереса на спортната общественост в Пловдив. Шампионите на Ариана „RESPECT” излязоха в демонстративен двубой срещу „Лудогорец“, малко след като спечелиха титлата на турнира. Мачът завърши с резултат 5:2 в полза на професионалистите.

Купата на Ариана и медалите на шампионите бяха връчени от старши треньора на „Лудогорец“ Ивайло Петев, а зам. кметът на Пловдив Георги Титюков връчи сребърните медали на „Клетката“.

За втора поредна година Ариана връчи специално индивидуално отличие – „Талант на турнира“, с възможност за проби в лагера на националния шампион. Шансът да тренира в тима на Ивайло Петев получи Димитър Цветанов от състава на бургаския финалист „Бастун“. През изминалите три дни той показа, че притежава необходимите спортно-технически качества и умения, за да опита да играе наравно с професионалистите. От „Лудогорец“ заявиха, че ще посрещнат с голямо желание непрофесионалиста и ще му дадат шанс да докаже своите перспективни качества.

Маркетинг мениджърът на „Загорка“ АД, г-н Румен Колев, връчи индивидуалните награди в турнира:
„Голмайстор” на Ариана Аматьорска Лига 2012 стана Филип Филипов от „Клетката” с 10 отбелязани попадения.
За „най-добър вратар” бе определен Иван Дичев от „Клетката”.
Наградата за „феърплей” получи Светлозар Окатов от състава на „Анархия (Русе)”.
Осем български града посрещнаха регионалните състезания в Ариана Аматьорска Лига в периода април-юли 2012 г.

Непрофесионалното футболно първенство на Ариана се превърна в една от най-популярните прояви за масовата спортна общественост в страната. В турнира участваха над 1 200 аматьорски отбора от цялата страна с над 12 000 непрофесионални футболисти. Под компетентното ръководство на 180 съдии и делегати от БФС, бяха изиграни 1346 мача със 7375 отбелязани гола, и 673 часа общо игрово време.