Репортаж 25 Август 2019

Лудогорец изпусна Славия в скандален мач

Лудогорец и Славия завършиха 0:0 в мач от VII кръг на efbet Лига. Шампионите имаха пълно превъзходство, но не успяха да реализират положенията си....

Лудогорец и Славия завършиха 0:0 в мач от VII кръг на efbet Лига. Шампионите имаха пълно превъзходство, но не успяха да реализират положенията си. Двубоят ще се запомни с куп съдийски грешки, които ощетиха и гостите, и "орлите". В края на първото полувреме вратарят на "белите" Стергиакис бе изгонен с директен червен картон, след като реферът прецени, че е играл с ръка пред наказателното поле. Това се оказа грешно решение, за което вина има и вторият асистент Красимир Миланов. Още по-скандалното положение дойде в 79-ата минута, когато кристално чист гол на Вандерсон бе отменен заради засада. Първият асистент Петър Джугански вдигна флага, след като бразилецът вече бе пратил топката в мрежата след пас на Битон. Решението на Джугански бе абсурдно, тъй като при подаването бразилецът бе покрит с два метра от последния човек в защитата на Славия.
Това обаче не бе всичко. Преди почивката вторият асистент Миланов на няколко пъти спря опасни атаки на Лудогорец със спорни засади. Същото направи и Джугански през второто полувреме, с което изнерви до краен предел футболисти и треньори. Скандален жалт картон пък получи Яцек Горалски за единоборство, в което полякът не докосна въобще противников играч.

Иначе най-чистото положение за Лудогорец пропусна Якуб Шверчок преди почивката. Полякът не успя да се разпише на празна врата след отличен пас на Лукоки. Славия също имаше възможност да отбележи гол. в 26-ата минута Милен Гамаков стреля от фаул, като Ренан се намеси много добре и успя да спаси, като топката се удари и в горната греда.

Така Лудогорец остава на второ място в класирането на точка зад Левски.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Джордан Икоко, Яцек Горалски (77 - Димо Бакалов), Светослав Дяков, Дан Битон, Мавис Чибота (58 - Вандерсон), Джоди Лукоки, Якуб Шверчок (66 - Клаудио Кешерю);

СЛАВИЯ: Антониос Стергиакис, Петър Патев, Милен Гамаков, Давид Хуманес, Венцислав Бенгюзов (76 - Николай Дюлгеров), Димитър Велковски, Славчо Шоколаров, Емил Стоев (59 - Владислав Узунов), Георги Йомов (45+3'- Георги Петков), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков;

Жълти картони: Яцек Горалски, Вандерсон, Клаудио Кешерю (Лудогорец); Венцислав Бенгюзов, Георги Петков (Славия);

Червен картон: Антониос Стергиакис (Славия).

Лудогорец - Славия 0:0