Академия 24 Август 2019

Лудогорец U17 разгроми Витоша (Бистрица) с 5:1

Лудогорец U17 започна сезона с убедителна победа с 5:1 над връстниците си от Витоша (Бистрица). Мачът от I кръг на първенството в Елитната юношеска...

Лудогорец U17 започна сезона с убедителна победа с 5:1 над връстниците си от Витоша (Бистрица). Мачът от I кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Йордан Юруков влязоха в двубоя с пределна мотивация и още в 2-та минута поведоха с 1:0 чрез Димитър Господинов. В 4-та минута Божидар Владимиров се разписа за 2:0. Анастас Пемперски направи разликата класическа в 16-та минута, а Росен Иванов реализира за 4:0 в 23-та минута. Четири минути по-късно Витоша намали на 1:4 и двата тима се оттеглиха за почивка при този резултат.

През втората част падна само едно попадение. Футболист на гостите прати топката в собствената си врата в 58-та минута, след пробив и остро центриране на Божидар Владимиров.

Началото бе ударно, каквито бяха и първоначалните ни намерения за водене на срещата. Доволен съм, че бързо затворихме мача и не позволихме на съперника да се надява, че ще може да вземе нещо от гостуването си тук, коментира след последния съдийски сигнал Йордан Юруков.

Срещу Витоша (Бистрица) Лудогорец U17 игра в състав: Пламен Пепеляшев, Анастас Пемперски, Тодор Петров, Алекс Маринов, Корай Гьочгелди, Озан Ремзи, Росен Иванов, Георги Недков, Божидар Владимиров, Димитър Господинов, Ениз Ерол (Георги Милков, Юлиян Манолски, Мартин Кирчев, Николай Георгиев).