Академия 14 Май 2019

Лудогорец U14 загуби финала след дузпи

Лудогорец U14 загуби финала за купата на БФС от Ботев (Пловдив) след дузпи. Редовното време завърши 1:1, а при дузпите „канарчетата” бяха безгрешни,...

Лудогорец U14 загуби финала за купата на БФС от Ботев (Пловдив) след дузпи. Редовното време завърши 1:1, а при дузпите „канарчетата” бяха безгрешни, докато „орлите” пропуснаха четвъртия наказателен удар.

Първата част предложи повече борба в средата на терена, като канарчетата бяха по-активният отбор, а „орлите” повече се бранеха и търсеха шансовете си на контраатака. В 11-та минута Димитър Петров от Ботев удари напречната греда след удар от фал. В 13-та минута Умут Хабил се намеси решително и спаси опасен удар към неговата врата. В 20-та минута вратарят на разградчани се справи с шут от границата на наказателното поле, а в 34-та и с тежък удар от фаул.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени съществено. Двата отбора предложиха много битка, но головите ситуации бяха малко. В 52-та и 53-та минута „орлите” създадоха две отлични ситуации за гол. Първо, след корнер, удар на Георги Караиванов бе спасен от вратаря на Ботев Александър Маджаров. После Петър Кирев стреля опасно, но малко не му достигна да отбележи. В 55-та минута Ботев успя да поведе с гол на Мартин Драганов. В 67-та минута, след ъглов удар, Петър Атанасов се пребори мъжки за топката във вратарското поле и отбеляза за 1:1. В добавеното време отново Умут Хабил се намеси решително и спаси опасен удар с глава на играч в жълто. След равенството в редовното време според регламента на турнира, се стигна до изпълнение на дузпи. За Лудогорец точни бяха Георги Караиванов, Дакарай Трой, Александър Георгиев, а голмайсторът Петър Атанасов пропусна. Пловдивчани реализираха всичките 5 дузпи и с краен резултат 4:6 спечелиха финала.

Срещата бе излъчена пряко в YouTube канала на клуба. Утре отново от 16,00 ч. Лудогорец U16 се изправя срещу Септември (София) във финален мач за Купата на БФС. Срещата може да гледате пряко ТУК.

U14: ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1 (4:6 след дузпи)

Лудогорец: 12. Умут Хабил, 2. Христо Русев, 13. Георги Караиванов, 3. Александър Георгиев, 18. Кристиян Иванов, 8. Петър Атанасов, 9. Васил Тошев (Костадин Белалиев), 14. Стивън Вълчев (Костадин Макарополиев), 10. Радослав Мутафов (Дакарай Трой), 7. Никола Георгиев (Божидар Митев), 19. Петър Кирев

Ботев: 23. Александър Маджаров, 4. Добромир Павлов, 3. Божидар Сидеров, 2. Христо Цветков, 5. Костадин Татаров, 10. Асен Митков, 7. Стефан Трайков, 9. Валентин Иванов, 11. Андрей Цой, 20. Димитър Петров, 8. Мартин Драганов

U14: Лудогорец - Ботев (Пловдив) 1:1 (4:6 след дузпи) - Купа на БФС - Финал