Академия 8 Май 2019

Лудогорец U17 подчини Славия с 2:0

Лудогорец U17 подчини Славия (София) с 2:0 в мач от XXVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на един от...

Лудогорец U17 подчини Славия (София) с 2:0 в мач от XXVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

През първото полувреме головите ситуации липсваха. Играчите на Славия бяха плътно прибрани в своята половина и разчитаха само на редки контраатаки.  Закономерно нулевото реми остана непроменено до почивката.

През втората част момчетата на Стефан Славов нанесоха своите удари в 56-та и 84-та минута. Резултата откри Хидает Хюсеин, който засече центриране по тревата от фланга. Второто попадение реализира направилият отличен мач Валентин Цветанов, след самостоятелен пробив.

Съперникът се бе подредил добре в своята половина и с много тактическа дисциплина успя да ни затрудни през първото полувреме. През второто заиграхме по-агресивно, с повече акции по фланговете и успяхме да стигнем до победата, каза след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Славия (София) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Иво Ангелов, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Георги Маджаров, Димитър Михалев, Стефан Статев, Петър Георгиев, Калоян Симеонов, Хидает Хюсеин, Георги Николов (Онур Чолак, Стилиян Спасов, Росен Иванов, Даниел-Виктор Кънчев).