Репортаж 14 Април 2019

Лудогорец удари Левски отново, Кешерю вкара гол №100

Лудогорец победи Левски с 2:0 в много здрав мач и отново дръпна с 3 точки пред втория ЦСКА-София. Клаудио Кешерю вкара за 1:0 преди почивката. Това...

Лудогорец победи Левски с 2:0 в много здрав мач и отново дръпна с 3 точки пред втория ЦСКА-София. Клаудио Кешерю вкара за 1:0 преди почивката. Това бе гол №100 за румънеца с фланелката на Лудогорец. Второто попадение бе дело на Козмин Моци от дузпа след почивката.

Наставникът на Лудогорец Стойчо Стоев можеше да разчита на всичко най-добро. Ренан започна на вратата вместо Пламен Илиев, а пък Адриан Попа замени Джоди Лукоки на дясното крило.

Само веднъж бе интересно в първите 10 минути, когато Тиам и Михайлов не се разбраха, но Кешерю не успя да се възползва. След това оборотите се вдигнаха. В 12-ата минута румънецът бе изведен сам срещу Михайлов, а страничният рефер вдигна засада. Такава обаче нямаше. Малко по-късно Кешерю подаде остро към Попа, но Иван Горанов го изпревари. Първата добра възможност за Левски се откри в 16-ата минута. Тогава Костов се възползва от грешка в халфовата линия и напредна. Вместо обаче да подаде, той би над вратата. Малко по-късно след добра контраатака, Костов се освободи от Недялков, но изстрелът му с левия крак не затрудни Ренан. Лудогорец бе много близо до гол в 26-ата минута. Тогава Попа центрира от фаул към Моци, който би с глава, като топката срещна напречната греда. При добавката Кешерю би, но Тиам изби. Последва ново неразбирателство между Тиам и Ники Михайлов. Марселиньо овладя топката и би с левия крак, но не уцели вратата.

Лудогорец поведе с 1:0 в 38-ата минута. Тогава „орлите“ направиха страхотна атака. Вандерсон даде чудесен пас към Марселиньо, а плеймейкърът и Кешерю останаха сами зад „синята“ защита. Марселиньо пусна за румънеца, който без никакви проблеми прати кълбото в мрежата на Николай Михайлов – 1:0 за гостите. Това бе 19-и гол за Кешерю в Първа лига и негово попадение номер 100 с екипа на Лудогорец.

В началото на втората част Яцек Горалски се озова изненадващо на стрелкова позиция. Ударът му обаче бе спасен от Михайлов. След това напрежението остана пред „синята“ врата, но футболистите от Разград не успяха да се възползват. В 59-ата минута Адриан Попа отне топката от Иван Горанов, направи двойно с Кешерю, след което подаде остро към Вандерсон, който обаче не уцели вратата. В 72-ата минута Паулиньо би от воле след центриране на Цветкович. Ударът му не затрудни Ренан. В ответната атака Вандерсон бе изведен зад гърба на защитата и направи голям пропуск, биейки встрани с левия крак.

В 80-ата минута интригата в срещата приключи. Моци намери с дълъг пас Шверчок. Иван Горанов покри засадата, след което догони поляка и го събори в наказателното поле. Капитанът на Левски получи директен червен картон за своето действие. Зад топката застана Моци, който би в центъра, Михайлов се хвърли надясно и резултатът стана 2:0. След това обаче румънецът получи втори жълт картон и пое към съблекалните, тъй като се зарадва пред сектора Б.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Клаудио Кешерю (37')
0:2 Козмин Моци (90' +5) - дузпа

Левски: Николай Михайлов, Паулиньо, Милош Цветкович, Деян Иванов, Давиде Мариани (93 - Мартин Петков), Хали Тиам, Иван Горанов, Мартин Райнов, Станислав Иванов (74 - Мартин Д. Петков), Станислав Костов, Илия Юруков (86 - Богдан Вашчук).

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Козмин Моци, Драгош Григоре, Светослав Дяков, Яцек Горалски, Вандерсон (92 - Абел Анисе), Сисиньо, Марселиньо (85 - Георги Терзиев), Адриан Попа, Клаудио Кешерю (94 - Якуб Шверчок).

Жълти картони: Паулиньо, Милош Цветкович, Мартин Райнов (Левски); Козмин Моци, Яцек Горалски, Сисиньо (Лудогорец).

Червени картони: Иван Горанов (Левски); Козмин Моци (Лудогорец).

Левски - Лудогорец 0:2