Репортаж 12 Април 2019

Лудогорец II загуби от Поморие с 1:2

Лудогорец II загуби с 1:2 гостуването си на Поморие за мача от XXIV кръг на първенството във Втора професионална лига. Двубоят не започна добре за...

Двубоят не започна добре за момчетата на Радослав Комитов. Те получиха попадение в 7-та минута, след корнер, като точен бе Георги Петков. След гола последваха силни минути за "орлите". Дейвид Риберо бе изведен очи в очи с вратаря Димитър Тодоров, но не успя да се разпише. Добри ситуации за попадение пропуснаха още Димитър Митков, отново Рибейро и Ивайло Климентов. Домакините удвоиха преднината си в 42-та минута. Живко Петков бе точен след центриране от фал.

Още в началото на втората част Дейвид Рибейро не успя да оползотвори добра възможност за разградчани. След това Преслав Петров насочи топката с глава след ъглов удар, но тя прелетя над горната греда. Изгодна ситуация за гол пропусна и Кристиян Кънчев. В 85-та минута, след хубава атака, Дейвид Рибейро успя да отбележи за 1:2. Последва финален щурм на Лудогорец II, но в настълилите пред вратата на Тодоров разбърквания, никой не успя да нанесе точен завършващ удар.

Не показахме нужната концентрация в две не особено сложни игрови ситуации и бяхме наказани с два леки гола. В много моменти от срещата стояхме по-добре от съперника, но направихме сериозни пропуски, поради което не успяхме да вземем поне точка от гостуването в Поморие, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

ПОМОРИЕ - ЛУДОГОРЕЦ II   2:1

1:0 Георги Петков (7)

2:0 Живко Петков (42)

Поморие: Димитър Тодоров, Антон Иванов, Бекир Расим (76 - Иван Стоев), Борис Тютюков (90 + 2 Васил Божинов), Георги Петков, Живко Илиев (59 - Борислав Коев), Живко Петков, Милен Танев, Теодор Стефанов, Тодор Таушанов, Християн Казаков

Лудогорец II: Даниел Наумов, Илкер Будинов, Иван Йорданов (72 - Кристиян Кънчев), Ивайло Климентов, Цветослав Петров (64 - Хюсеин Хюсеинов), Преслав Петров, Олег Димитров, Методий Стефанов, Димитър Илиев, Дейвид Рибейро (89 - Георги Стоянов), Димитър Митков