Репортаж 11 Март 2019

Лудогорец II загуби с 1:3 от Монтана

Лудогорец II загуби с 1:3 мача си с Монтана от XX кръг на първенството във Втора професионална лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на...

Лудогорец II загуби с 1:3 мача си с Монтана от XX кръг на първенството във Втора професионална лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли".

Гостите поведоха с 0:1 в 8-та минута, с гол на Николай Цветков. В 32-та минута Иван Михов увеличи преднината им на 0:2. Лудогорец II намали на 1:2, като Димитър Митков завърши хладнокръвно хубаво разиграване между Дейвид Рибейро и Ивайло Климентов. До края на първата част други попадения не паднаха.

През втората "орлите" потърсиха изравняване. Териториалното им предимство стана още по-изразително, но не доведе до много голови ситуации. В 47-та минута шут на Рибейро прелетя над горната греда. В 58-та Атанас Илиев от Монтана бе точен за 1:3. В 71-та минута шут на Рибейро от пряк свободен удар бе отразен от Ивайло Василев. Удари с глава на Дост и Хюсеинов, съответно в 80-та и 90-та минута, не намериха очертанията на вратата.

Негативен резултат, за пореден път допуснахме наивни индивидуални грешки. Положителното е, че имахме контрол върху топката, че развихме добре и постепенни атаки, и контраатаки. За съжаление закъснявахме с последния пас или головия удар, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Галин Иванов.

ЛУДОГОРЕЦ II - МОНТАНА 1:3

0:1 Николай Цветков 18

0:2 Иван Михов 32

1:2 Димитър Митков 39

1:3 Атанас Илиев 58

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов, Галин Ташев, Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Димитър Илиев Тони Тасев (46 - Мисяк), Атанас Илиев (60 - Мирослав Антонов), Николай Цветков, Борислав Дамянов (46 - Сергей Георгиев)

Лудогорец II: Даниел Наумов, Ивайло Климентов, Илкер Будинов, Ерол Дост, Методий Стефанов (52 - Хюсеин Хюсеинов), Георги Вълчев (65 - Цветослав Петров), Преслав Петров, Олег Димитров, Дейвид Перейра, Димитър Илиев, Димитър Митков

Лудогорец II - Монтана 1:3