Репортаж 15 Февруари 2019

Лудогорец не успя да победи Верея

Пролетният полусезон на Първа лига започна с голяма изненада. Шампионът и лидер Лудогорец не успя да победи последния в класирането Верея – 0:0....

Антони Здравков хвърли всичко най-добро. Официален дебют за шампионите записа националният вратар Пламен Илиев. Извън групата останаха Ренан и Натанаел.

В 4-ата минута пред Марселиньо се откри възможност да стреля, но го направи много неточно. Осем минути след това плеймейкърът изведе Лукоки зад защитата, но вратарят на Верея Генадий Ганев изби. В 30-ата минута Вандерсон и Кешерю направиха добро двойно на границата на наказателното поле, но Ганев спаси. При последвалия корнер Антон Недялков продължи към напълно непокрития Марселиньо, който от сантиметри прехвърли вратата, правейки огромен пропуск. В 38-ата минута и Моци пробва своя шанс отдалеч, но без да затрудни Ганев. В края на първата част Марселиньо направи нов голям пропуск. Той се озова на отлична позиция и стреля силно с левия крак, но над гредата.

В 56-ата минута Лукоки елиминира защитник и би с десния крак, но Ганев изби, а при добавката Вандерсон би много неточно. След дълги мъки все пак в 70-ата минута Кешерю вкара гол. Попадението обаче бе отменено заради спорна засада. Шест минути след това Вандерсон даде чудесен пас към Кешерю по земя, но румънецът не успя да засече. В 88-ата минута Вандерсон би мощно по диагонал, но не уцели вратата. Официален дебют направи и Адриан Попа, който обаче не успя да помогне на своя тим.

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Верея: Генадий Ганев, Тимоте Рубин, Жосуе Нтойа, Теофилос Курупис, Годердзи Мачадзе, Денис Василиев, Женя Дброволски, Бранислав Василиевич, Андреис Ковальов, Сергий Рудика, Хрвоие Ризванович (74 - Бедри Рюстемов)

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Рафаел Форстър, Козмин Моци, Сисиньо, Светослав Дяков (75 - Абел Анисе), Яцек Горалски, Вандерсон, Джоди Лукоки (65 - Адриан Попа), Марселиньо, Клаудио Кешерю

Жълт картон: Рафаел Форстър (Лудогорец).

Верея (Стара Загора) - Лудогорец 0:0