Репортаж 21 Март 2012

Лудогорец не можа да превземе Лаута

"Лудогорец" не успя да надделее над "Локомотив" Пловдив в мач от отложения 16-ти кръг от първенството.

"Лудогорец" не успя да надделее над "Локомотив" Пловдив в мач от отложения 16-ти кръг от първенството. Единственият гол в срещата бе дело на защитника на домакините Михаил Венков.

До края на мача "орлите" не успяха да изравнят.

"Лудогорец" влезе в битка без плеймейкъра Марселиньо, който се лекува от разтежение. В игра се върна Иван Стоянов, след операция на счупена скула.

През първата част домакините създадоха по-чистите положения в мача, но не успяха да преодолеят защитата на "Лудогорец". Резултатът до почивката се запази 0:0.

Наставникът Ивайло Петев беше принуден да смени Димо Бакалов, който бе контузен в 28-та минута. Това допълнително разстрои играта на гостите в отбрана, където се усещаше липсата на Марселиньо.

Единственият гол в срещата падна в 49-та минута. След изпълнение на корнер Урош Голубович не успя да спаси удара с глава на Михаил Венков.

До края на срещата гостите не успяха да застрашат вратаря на домакините Иван Караджов, а резултатът се запази 1:0.
„Отборът на Локомотив имаше една възможност за гол и я реализира, след като се възползваха от наша грешка при статично положение. Ние реално заспахме в тази ситуация и бяхме наказани. Сега трябва максимално бързо да възстановим отбора и да се концентрираме в следващия мач, където трябва да спечелим три точки“, коментира Ивайло Петев.

След загубата "Лудогорец" запазва лидерското си място в А група. "Локомотив" Пловдив остава 6-ти.