Репортаж 3 Март 2012

Класическа победа на „Лудогорец” срещу „Берое”

„Лудогорец” надигра коравия си съперник „Берое” с класическия резултат от 3:0 в първия мач от пролетния полусезон на първенството и запази лидерското...

„Лудогорец” надигра коравия си съперник „Берое” с класическия резултат от 3:0 в първия мач от пролетния полусезон на първенството и запази лидерското място в елитната ни група.
След нервно и оспорвано първо полувреме, головете заваляха във втората част. Двете попадения на Иван Стоянов във вратата на Ивайло Иванов паднаха с разлика само от 4 минути, а в 78-та минута Емил Гъргоров оформи крайния резултат от 3:0.
Първата атака на „Лудогорец” бе още в 3-та минута. „Орлите” имаха възможност да реализират в 18-та минута след атака, започнала от Гъргоров, през Марселиньо и Димо Бакалов. Вратарят на гостите обаче успя да спаси. Най-близо до гол в 28-та минута бе Гъргоров, но топката мина на милиметри извън страничната греда на Ивайло Иванов.
Три минути по-късно Емил Ангелов атакува вратата на домакините, но Урош Голубович спаси.
Няколко пъти играта на терена бе спирана заради фаулирани и ударени играчи. Жълт картон получи полузащитникът Светослав Дяков за сблъсък с Емил Ангелов. Минута по-късно и Ангелов отнесе жълт картон за груба игра срещу Дяков. В 39-та минута още един играч на „Берое” бе наказан с жълт картон - Елиаш да Силва.
Изнервените играчи на двата тима стигнаха до сблъсък, но ситуацията бе овладяна от главния съдия Таско Тасков.
Второто полувреме „Лудогорец” вдигна оборотите. Иван Стоянов бе точен след подаване от Емил Гъргоров в 56-та минута.
След 4 минути отново Стоянов реализира най-красивия гол в срещата с точен удар отдалеч в горния десен ъгъл на вратата. В 78-та минута капитанът Гъргоров направи резултата класически.
„Радостен съм са получените 3 точки. Това беше изключително важен мач за нас. Имам претенции към играта, която в първото полувреме бе скована. За сметка на това във второто полувреме вкарахме 3 гола”, коментира след срещата старши треньорът на „Лудогорец” Ивайло Петев. Той изтъкна, че е рискувал с пускането в игра на Марселиньо, който още не се е възстановил напълно след грип.
„Недоволен съм от резултата. В първото полувреме не дадохме шансове на „Лудогорец” , но изпуснахме 100-процентови ситуации да отбележим. Можеше по-умно да отиграем ситуациите в атака”, коментира наставникът на старозагорци Илиян Илиев.