Репортаж 14 Октомври 2017

Брилянтен Марселиньо остави Лудогорец на върха

Лудогорец спечели стратегическа победа срещу Черно море във Варна и остана на върха в класирането. Шампионите удариха "моряците" с 1:0 на...

Лудогорец спечели стратегическа победа срещу Черно море във Варна и остана на върха в класирането. Шампионите удариха "моряците" с 1:0 на "Тича" и дръпнаха на четири точки пред ЦСКА-София, който има мач по-малко. Ценният гол вкара Марселиньо в 7-ата минута. Асът на "орлите" изпълни брилянтно пряк свободен удар, отсъден за фаул срещу него, изпращайки топката неспасяемо в лявата сглобка на вратата.

Лудогорец владееше инициативата през първото полувреме и не допусна сериозни опасности пред Ренан дос Сантос. В 37-ата минута Жоао Пауло можеше да реши мача, но направи голям пропуск. Бразилецът отлично се освободи от противников футболист в наказателното поле и вместо да подаде към останалия пред празната врата Вандерсон, пробва удар и сбърка.

В началото на второто полувреме домакините бяха близо до изравнително попадение, но Георги Илиев пропусна. След това Лукоки пък можеше да вкара за шампионите, но ударът му премина над напречната греда. В края на мача влезлият като резерва Клаудио Кешерю на два пъти имаше възможност да отбележи второ попадение за Лудогорец, но първо стреля в аут, а при втората ситуация Хасани изчисти в корнер.

В следващия кръг "орлите" приемат Етър в Разград.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Марселиньо (7')

Черно море: Емил Михайлов, Стефан Станчев, Александър Цветков, Георги Божилов (62 - Марек Кузма), Атанас Зехиров (82 - Амаду Сукуна), Илия Миланов, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Илиас Хасани, Орлин Старокин (87 - Мартин Костадинов), Ондрей Сукуп;

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Анисе, Светослав Дяков, Марселиньо (93 - Лукас Саша), Джоди Лукоки, Вандерсон (75 - Яцек Горалски), Жоао Паоло (64 - Клаудиу Кешеру);

Жълти картони: Атанас Зехиров, Илия Миланов, Георги Илиев, Мариян Огнянов (Черно море); Жоао Паоло, Вандерсон (Лудогорец)

Черно море - Лудогорец 0:1