Репортаж 18 Март 2017

Лудогорец изпусна Дунав в Разград

Лудогорец пропусна да увеличи преднината си на върха, след като направи 2:2 с Дунав в Разград в много интересен и динамичен мач. През първото...

Лудогорец пропусна да увеличи преднината си на върха, след като направи 2:2 с Дунав в Разград в много интересен и динамичен  мач. През първото полувреме „орлите“ създадоха над пет  чисти голови положения, но отбелязаха само едно. Гостите пък изиграха много силно второ полувреме.

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев пусна за пръв път като титуляр през сезона Александър Василев, който бе повикан преди дни от Петър Хубчев в националния отбор за световната квалификация с Холандия. Нямаше го Йордан Минев, който страдаше от бъбречна криза през последните дни. В атака отново излязоха Марселиньо, Кешерю, Кафу и Вандрерсон.

Срещата започна с много силен натиск на „орлите“. Още в 4-ата минута те направиха страхотна атака на скорост като Кафу подаде към Кампаняро, чиято странична ножица бе спасена от Станислав Антонов. След това пък първо Пластун, а после и Кешерю не успяха да добутат топката във вратата след центриране от корнер. Дойде време и Кафу да пробва своя шанс, но в аут. След това бразилската звезда подаде на непокрития Кешерю, който не успя да засече от чиста позиция с десния крак. Логичното е случи в 14-ата минута. Тогава след центриране от ъглов, топката стигна до Анисе, той я върна към Кешерю. Румънецът с глава продължи за Хосе Паломино, за когото отблизо не бе проблем да отбележи първия си гол в елита. Играчите на Дунав почти не минаваха центъра. Все пак в 22-ата минута извиканият в националния отбор на Ливан Самир Аясс подаде чудесно към Карагерен. Той пробва удар тип „скорпион“, но без да застраши Владо Стоянов. След това последва нова вълна сили атаки на Лудогорец. В 24-ата минута Натанаел се възползва от грешка в защитата на русенци, проби, но вместо да потърси Кешерю, би във вратаря Антонов. Късметът изневери и на Джонатан Кафу, преди в 37-ата минута Кешерю да направи нов шокиращ пропуск. Той получи топката напълно непокрит от Марселиньо, но би право в Антонов. Гол на Кешерю пък бе отменен заради тънка засада. В продължението на първото полувреме гостите стигнаха до изравняване. След добро центриране от ляво на Хубчев, Пластун се опита да си вкара автогол, Владо Стоянов изби, но право на крака на Бранимир Костадинов, който отблизо не сбърка – 1:1.

В 49-ата минута резервата Ндуе Муйеци изстреля истинска бомба по посока вратата на Владо Стоянов, но националът спаси. В 53-ата минута Кампаняро изведе Кафу отдясно, бразилецът би, но отново несериозно. Домакините бяха попарени в 69-ата минута. Тогава Хубчев центрира великолепно отляво, топката стигна до Бирсент Карагерен, който с великолепен плонж я прати с глава в мрежата на Стоянов – 2:1. Радостта на „драконите“ обаче трая много кратко. В ответната атака Кешерю бе изведен отляво и би не толкова силно. Вратарят Станислав Антонов, който бе перфектен до момента, обаче очакваше пас от румънеца, но Кешерю стреля и топката мина през ръцете на Антонов – 2:2. В 73-ата минута Хосе Паломино направи брутална грешка и изведе Васил Шопов сам срещу Владо Стоянов. Бившият играч на Литекс елиминира вратаря, но Игор Пластун се реваншира за неточността си при гола на Бранко Костадинов и изби. В продължението на двубоя Лудогорец можеше да направи пълен обрат. Марселиньо центрира от корнер, Кешерю изпревари всички и би с глава, но на сантиметри от гредата.

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ 2:2

1:0 Паломино (14')
1:1 Костадинов (45')
1:2 Карагерен (66')
2:2 Кешеру (70')

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Натанаел, Игор Пластун, Хосе Луис Паломино, Александър Василев, Абел Анисе, Густаво Кампаняро (66 - Джоди Лукоки), Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу (80 - Жоао Пауло), Клаудиу Кешеру

ДУНАВ:  Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Петър Патев (29 - Тейнур Марем), Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Юлиян Ненов (47 - Ндуйе Мойеци), Бирсент Карагарен (85 - Марио Петков), Васил Шопов, Бранимир Костадинов

Жълти картони: Александър Василев, Игор Пластун, Марселиньо (Лудогорец); Станислав Антонов, Самир Аясс (Дунав)