Репортаж 14 Ноември 2015

Мощен Лудогорец отнесе Цървена звезда с 3:1

Лудогорец удари с 3:1 убедителния лидер в Сърбия Цървена звезда в контрола, играна пред 3000 зрители в Разград. Шампионът показа разнообразна и добра...

Лудогорец удари с 3:1 убедителния лидер в Сърбия Цървена звезда в контрола, играна пред 3000 зрители в Разград. Шампионът показа разнообразна и добра игра и можеше да вкара поне още три гола на сърбите, които по всичко изглежда ще се поздравят с титлата в първенството на западната ни съседка.

Контролата стартира с минута мълчание заради жертвите в Париж. Попаденията за "орлите" бяха дело на трима бразилци. Марселиньо и Кафу бяха точни преди почивката, а Лукаш Саша вкара за 3:1 в края на мача. За гостите хубав гол вкара тъмнокожият Мичал Доналд.
Лудогорец започна мача във вихрено темпото и бързо си набави комфортна преднина. Първото попадение вкара Марселиньо в седмата минута с асистенция на Кафу. Пет минути по-късно самият Кафу увеличи аванса. Централният нападател на "орлите" в тази среща се възползва от груба грешка на бранител на гостите и останал сам срещу вратаря, опъна мрежата. В 20-ата минута Вандерсон пропусна сам срещу вратаря.

В 37-ата минута Лукоки премина през трима защитници на Звезда и излезе очи в очи с стража на гостите, но стреля право в него и резултатът остана непроменен.
Малко след подновяването на играта Мичал Доналд с прекрасен удар извън наказателното поле върна едно попадение за лидера в сръбския шампионат. При удара му топката се удари в напречната греда и влетя в мрежата зад Владислав Стоянов.

В 80-ата минута Лудогорец оформи крайното 3:1. Марселиньо показа класа и майсторски изведе на чиста позиция Лукаш Саша, който не пропусна да се разпише сам срещу вратаря, пращайки топката в далечния ъгъл. До края на мача „орлите“ можеха да постигнат и още по-впечатляващ резултат срещу европейския шампион от 1991 година. В 88-ата минута Жуниор Кишада съвсем спокойно можеше да вкара четвърти гол, но ударът му от удобна позиция не бе точен и се спря в крака на футболист на сръбския гранд, който се хвърли самопожертвователно пред голлинията.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1

1:0 Марселиньо (7)
2:0 Джонатан Кафу (13)
2:1 Мичел Доналд (48)
3:1 Лукас Саша (81)

Лудoгорец: Владислав Стоянов, Витиня, Георги Терзиев, Александър Александров (90+3 - Тейнур Марем), Натанаел (85 - Браян Ангуло), Светослав Дяков (к), Лукас Саша, Джоди Лукоки (65 - Кишада), Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу (90 - Светослав Ковачев)
Старши треньор: Георги Дерменджиев

Цървена звезда: Неманя Супич, Милош Цветкович, Саво Павичевич (к), Мамаду Мбоди, Луис Ибанес, Мичeл Доналд, Михайло Рестич (79 - Лука Илич), Саша Стоянович, Славолюб Сърнич (46 - Иван Веред), Бруно де Матос (89 - Лука Аджич), Предраг Сикимич