Репортаж 13 Септември 2015

Лудогорец си тръгна с точка от Стара Загора

Лудогорец направи 0:0 с Берое в дербито на VIII кръг в „А“ група. Така шампионите вече не са еднолични лидери в класирането. „Орлите“ делят първото...

Лудогорец направи 0:0 с Берое в дербито на VIII кръг в „А“ група. Така шампионите вече не са еднолични лидери в класирането. „Орлите“ делят първото място с Литекс, който също събра 15 точки след победа с 2:0 над Ботев (Пд). Срещу Берое Лудогорец игра едно полувреме с човек по-малко. В 41-ата минута втори жълт и червен картон получи капитанът Светослав Дяков.
През втората част на няколко пъти вратарят Милан Борян се намеси решително и спаси Лудогорец от гол. Шампионите имаха и шанс, след като на три пъти топката срещна гредата зад канадския страж на „орлите“.

Дори в намален състав Лудогорец можеше да стигне до попадение в края на мача. Клаудиу Кешерю изпълни много добре пряк свободен удар, но вратарят на Берое Благой Макенджиев внимаваше и спаси.

В следващите три кръга от „А“ група Лудогорец ще бъде домакин. В Разград гостуват последователно Ботев (Пд), Литекс и Черно море.

Берое - Лудогорец 0:0

Берое (Ст. Загора) - Лудогорец 0:0