Клуб 30 Септември 2011

Седма поредна победа и „Лудогорец” пак първи

„Лудогорец” отново е първи със седма поредна победа. „Орлите” надделяха над „Ботев” Враца с 1:0.

„Лудогорец” отново е първи със седма поредна победа. „Орлите” надделяха над „Ботев” Враца с 1:0. Разградчани са лидер във временното класиране с 22 точки.
Първото полувреме премина изцяло под диктовката на футболистите на Ивайло Петев. Те пресираха съперниците си и имаха множество атаки към вратата на домакините, които бяха парирани от вратаря Веселин Цветковски. В основата на атаките бяха капитанът Емил Гъргоров, Светослав Дяков и Михаил Александров.
Звездата на този мач бе Иван Стоянов, който влезе на мястото на Мирослав Иванов в 71 минута на срещата. Стоянов ефектно закова победния гол под гредата и оформи победния резултат от 0:1 за „Лудогорец” в 90-та минута на срещата.

Ивайло Петев пред „Гонг”: "Съдията ни отмени чист гол, а и не ни даде дузпа"

Доволен съм от трите точки, които спечелихме. Цял мач играхме в полето на "Ботев" Враца, те изобщо не излязоха в атака. През първата част играхме по-бавно, докато след почивката имахме 2-3 много добри положения. Шансът ни обърна гръб в доста ситуации, но накрая се видя, че Господ си знае работата, заяви старши треньорът на "Лудогорец" Ивайло Петев след победата на неговия отбор над "Ботев" (Враца). Лудогорските вълци биха с 1:0 с гол на Иван Стоянов, паднал 13 секунди преди края на 3-ата минута от добавеното време.
С такива отбори обаче е трудно да се играе. Кога ще падне първият гол, е от голямо значение. Но моите момчета показаха характер, бориха се мъжки до последната минута и спечелихме със страхотен гол на Иван Стоянов.
Мисля, че съдията ни ощети с гола, който отмени, както и с дузпата, която беше чиста, но не ни даде. Признавам, че в сравнение с мача с Левски имаше лек спад в играта ни, но целият ни отбор се бори. И ако бяхме вкарали по-рано, срещата щеше да се развие по друг начин.