Академия 2 Май 2013

Лудогорец U 17 с нова победа в елитната група

Лудогорец постигна нова победа в елитната юношеска група до 17 години.

Лудогорец постигна нова победа в елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на треньора Милан Чирич удариха 2:0 Видима-Раковски и остават на трето място в класирането. В следващия кръг талантите гостуват на втория Славия и при успех могат да се намесят в борбата за титлата.

Кристян Китов откри резултата още в 1-ата минута. Той се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на противников футболист. 2:0 направи Красимир Здравков в началото на второто полувреме. Лудогорец имаше тотално превъзходство през целия мач, като пропусна още куп чисти положения.

"С оглед показаното на терена можеше да спечелим с по-голям резултат. Но и това 2:0 стига. Момчетата се раздадоха докрай, въпреки горещото време. Тимът вече мисли за гостуването на Славия, където можем да се намесим в борбата за призовите места", коментира шефът на ДЮШ на Лудогорец Яков Папарков.

Съставът на Лудогорец срещу Видима-Раковски: Шоколарев, Икономов, Михайлов, Георгиев, Илиев, Китов, Любомиров, Гюрсес, Здравков, Кънчев, Марков; Влезли като резерви: Цвятков, Гергов, Антонов, Димитров