Академия 17 Март 2013

Юношите удариха 3:2 Векта в Пловдив

Лудогорец постигна втора поредна победа в първенството на елитната юношеска група до 17 години.

Лудогорец постигна втора поредна победа в първенството на елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на Милан Чирич изиграха силен мач и удариха с 3:2 Векта в Пловдив. Кристиян Михайлов откри резултата в полза на "орлите", но домакините стигнаха до пълен обрат в началото на второто полувреме. Лудогорец обаче удари в последните минути на двубоя, когато влезлите като резерви Томас Цвятков и Браян Марков донесоха трите точки за талантите от Разград.

"Имахме тотално превъзходство през първото полувреме, но така и не успяхме да реализираме положенията си. Доволен съм, че съумяхме да обърнем резултата. Момчетата показаха воля и характер", коментира Милан Чирич.

Лудогорец продължава да бъде на шест точки от върха, където е Левски. На 6 април обаче Чирич и футболистите му ще имат възможност да скъсят преднината на "сините" в директен сблъсък в Разград.

Съставът на Лудогорец: Шоколарев, Михайлов, Илиев, Иванов, Гергов, Китов, Димитров (Любомиров), Антонов (Икономов), Кула (Марков), Здравков, Кънчев (Цвятков)