Академия 25 Ноември 2023

Лудогорец U16 отнесе с 8:1 Звезденбург

Лудогорец U16 отнесе с 8:1 Звезденбург в мач от XIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Срещата се игра на един от терените...

Лудогорец U16 отнесе с 8:1 Звезденбург в мач от XIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли", а с хеттрик се отличиха Димитър Мрънков и Илиан Гатински.

Илиан Гатински откри още в 4-та минута, а в 11-та минута Максим Минков удвои. Николай Николов се разписа за 3:0 от дузпа в 28-та минута. Наказателният удар бе отсъден заради нарушение срещу Димитър Мрънков. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Димитър Мрънков отново бе повален в пеналта и сам вкара за 4:0 от бялата точка в 49-та минута. В следващите минути Мрънков продължи да тормози отбраната на гостите, като отбеляза още два гола, съответно в 51-та и 58-та минута, за 5:0 и 6:0. Малко по-късно Звезденбург успя да реализира своето почетно попадение. Головият рецитал на разградчани в срещата завърши Илиан Гатински, който бе точен в 68-та и 75-та минута за оформяне на крайното 8:1.

Доволен съм от момчетата и ги пoздравявам за представянето. Стараха се, но и се забавляваха на терена. Играха много приятен футбол, с интересни комбинации и красиви голове, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.

U16: Лудогорец - Звезденбург (Бургас) 8:1