Академия 3 Ноември 2023

Лудогорец U16 разби със 7:0 Хебър (Пазарджик)

Лудогорец U16 разби със 7:0 Хебър (Пазарджик) в мач от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Мачът се игра на един от...

Лудогорец U16 разби със 7:0 Хебър (Пазарджик) в мач от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Росен Маринов си осигуриха комфортна преднина от 4 гола до 30-та минута. Резултата откри Максим Минков от дузпа в 12-та минута. Наказателният удар бе свирен заради нарушение срещу Илиян Гатински в пеналта. Четири минути по-късно Минков вкара след самостоятелен пробив втория си гол в срещата за 2:0. В 21-та минута Елисей Съров направи преднината класическа след асистенция на Николай Николов. В 30-та минута Димитър Мрънков надбяга отбраната и завърши хладнокръвно за 4:0. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Димитър Мрънков бе точен за 5:0 в 53-та минута с втория си гол в двубоя. Последния пас даде Димитър Ганев. В 78-та минута Боян Иванов реализира отсъдената за игра с ръка втора дузпа в мача за 6:0. Отново той оформи крайното 7:0 в 86-та минута. Иванов се разписа за втори път в мача след слалом, започнал от централната зона на терена.

Момчетата изиграха силен мач и ги поздравявам за представянето. Всички, които влязоха в игра, бяха на ниво, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.

U16: Лудогорец - Хебър