Академия 25 Октомври 2023

Лудогорец U18 елиминира Фратрия след ново 4:0

Лудогорец U18 елиминира Фратрия от турнира за Купата на БФС след победа с 4:0 в реванша. Мачът бе от осминафиналната фаза на турнира за Купата на БФС...

Лудогорец U18 елиминира Фратрия от турнира за Купата на БФС след победа с 4:0 в реванша. Мачът бе от осминафиналната фаза на турнира за Купата на БФС и се игра на стадион "Гнездо на орли".  Първата среща преди седмица също завърши при резултат 4:0 за разградчани.

Още в 5-та минута Анатоли Попов бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но ударът му бе спасен. Половин час по-късно Попов се реваншира и откри резултата. Асистенцията бе на Александър Маринов, който изведе голмайстора в чиста позиция. В 42-та минута Кристиян Николов засече с крак центриране от фланга на Александър Маринов и направи 2:0. При този резултат завърши първото полувреме.

В 51-та минута се разписа далият две асистенции Александър Маринов.  Той бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. В 75-та минута Христиан Атанасов оформи крайното 4:0. Той довкара избита от стража на Фратрия топка, насочена преди това от Георги Пенев.

След категоричния успех в първия мач момчетата изиграха реванша спокойно и постигнаха още една убедителна победа. Всички са здрави и очакваме следващия съперник, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.

U18: Лудогорец - Фратрия 4:0