Академия 23 Ноември 2022

Лудогорец U16 елиминира с класика Ботев (Пловдив)

Лудогорец U16 победи с класическото 3:0 Ботев (Пловдив) и го отстрани на четвъртфиналите от турнира за Купата на БФС. Срещата се игра на един от...

Лудогорец U16 победи с класическото 3:0 Ботев (Пловдив) и го отстрани на четвъртфиналите от турнира за Купата на БФС. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". В първия мач "канарчетата" спечелиха с 1:0.

Талантите на Шампионите стопиха аванса на съперника от първия мач още в 3-та минута. Вратарят на гостите изби удар на Наско Янев, а Кристиян Манушев стигна пръв до топката и я прати в мрежата. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Янко Ажуани удвои аванса на "орлите" в 65-та минута. Той се разписа от границата на наказателното поле. В 78-та минута Кристиян Манушев оформи крайното 3:0. Той бе точен с глава, като изпревари стража на съперника, след центриране от фал на Максимилиян Симеонов. Разградчани можеха да спечелят двубоя и още по-категорично, но удар на Светлин Кралев срещна гредата, а стража на гостите извади хубав удар на Исмет Хасан.

През първото полувреме бяхме малко притеснени, вероятно заради загубата в първия мач и важността на двубоя. След почивката обаче показахме тази игра, този футбол, който ми се иска да виждам във всеки мач. В защита бяхме безгрешни, комбинирахме добре, действахме нестандартно в атака. Този двубой бе за нас добър финал за годината, коментира старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал.

U16: Лудогорец - Ботев (Пловдив)