Академия 7 Май 2022

Лудогорец U17 разгроми с 8:0 Локомотив (Пловдив)

Лудогорец U17 разгроми с 8:0 връстниците си от Локомотив (Пловдив) в мач от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят...

Лудогорец U17 разгроми с 8:0 връстниците си от Локомотив (Пловдив) в мач от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Резултатът откри Иван Нешков в 10-та минута. Седем минути по-късно Константин Димитров асистира на Никола Георгиев за 2:0. В 20-та минута Петър Петров отне топката от бранител в черно-бяло, напредна и отбеляза за 3:0. В 26-та минута Константин Димитров проби мощно и нахлу в наказатеното поле, където бе спрян с нарушение. Главният съдия отсъди дузпа, а вратарят Умут Хабил я превърна в гол минута по-късно. В 40-та минута резултатът стана 5:0. Точен след слалом в защитата на гостите бе Никола Георгиев.

Десет минути след подновяването на играта Иван Нешков вкара втория си гол в срещата след самостоятелна акция. В 77-та минута Марсел Ахмед се разписа за 7:0, а последния пас даде Димитър Филипов. Крайното 8:0 оформи Райан Иванов в 85-та минута. Асистенцията бе на Янислав Иванов.

Много сме доволни от представянето на момчетата. Показаха дисциплина, мотивация и спортна агресия в максимална степен. За нас тази среща бе като финал. Остават ни още четири финала до края на първенството. Надявам се и тях да изиграем по същия начин, коментира старши треньорът Емил Георгиев след последния съдийски сигнал.

U17: Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 8:0