Академия 1 Май 2022

Лудогорец U15 спечели в Плевен и поведе с шест точки на върха

Лудогорец U15 победи с 2:0 Спартак в Плевен в мач от XXV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. С успеха "орлите" поведоха с...

Лудогорец U15 победи с 2:0 Спартак в Плевен в мач от XXV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. С успеха "орлите" поведоха с шест точки на върха във временното класиране, като вторият ЦСКА-София е с мач по-малко.

Момчетата на Димчо Ненов откриха в 23-та минута. Филип Гигов се разписа с глава след центриране на Наско Янев и разбъркване в наказателното поле на съперника. До почивката Исмет Хасан на два пъти и Филип Гигов пропуснаха от добри ситуации да дадат по-добър аванс на Лудогорец.

Разградчани удвоиха в 49-та минута, след като Светослав Тодоров изненада вратаря на домакините с удар от фланга. Малко по-късно след пробив на Кристиян Манушев Филип Гигов стреля, но защитник успя да избие от голлинията.

Спечелихме много важна победа, срещу съперник, който се бори за своето оцеляване. Контролирахме мача, показахме дисциплина и старание, коментира старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал.